Inspired spędzi trzeci rok za oceanem

Pierwsze pogłoski o tym, że Kacper "Inspired" Słoma dołączyć ma do FlyQuest, pojawiły się blisko miesiąc temu. Ze względu na fatalne wyniki w letnim splicie off-sezon amerykańskiej organizacji rozpoczął się wyjątkowo wcześnie. Kompletowanie drużyny miało zakończyć się wraz z dogadaniem przyszłego środkowego formacji już dwa tygodnie temu. Dziś w nocy FLY ucięło wszystkie domysły oraz dywagacje i oficjalnie ogłosiło wyjściową piątkę, w której znalazło się aż dwóch Polaków.

Ostatnie dwa lata Inspired spędził w barwach Evil Geniuses. Choć wielu kibiców liczyło, że po odsunięciu od głównego składu polski leśnik powróci do regionu EMEA, Słoma otrzymał amerykańską rezydencję i postanowił kontynuować rozgrywki w ramach LCS. Drugim polskim akcentem w zespole będzie zaś Alan "Busio" Cwelina. Urodzony w Seattle Polak nigdy nie doczekał się rozgłosu na europejskim podwórku. Występy u boku rozpoznawalnego rodaka mogą natomiast w tej kwestii zmienić całkiem sporo.

Niby Ameryka, a jednak bardziej Europa

Skoro Inspired nie chciał wrócić do Europy, ta przyszła do niego. Na wspierającym nie kończą się bowiem elementy związane ze Starym Kontynentem. Nowym toplanerem FlyQuest zostanie Gabriël "Bwipo" Rau, znany z wieloletniej przygody we Fnatic. Belgijski zawodnik również powróci do profesjonalnej gry po przerwie spowodowanej przedwczesnym rozstaniem z Teamem Liquid. Na środku zobaczymy zaś Nicolaja "Jensena" Jensena, który z ligą amerykańską związany jest już od 2015 roku. Pomimo wielu lat za oceanem Duńczyk wciąż cieszy się jednak sympatią wielu europejskich kibiców. Pozyskanie legendarnego już midlanera wiąże się również z wielkimi ambicjami obu stron, gdyż w ciągu ostatnich dziewięciu sezonów ominął on Worlds zaledwie raz. A nowy projekt FLY ewidentnie zdaje się w te mistrzostwa celować.

Rolę strzelca obejmie Fahad "Massu" Abdulmalek, wychowanek akademii. Wraz z jego awansem FlyQuest skompletowało niemal wszystkie puzzle niezbędne do walki o trofeum. Jedyną niewiadomą pozostaje na ten moment sztab szkoleniowy, na temat którego dotychczas nie pojawiły się nawet pogłoski.

Tak prezentuje się aktualnie skład FlyQuest:

Gabriël "Bwipo" Rau
Kacper "Inspired" Słoma
Nicolaj "Jensen" Jensen
Fahad "Massu" Abdulmalek
Alan "Busio" Cwalina