Niby dzień na opak, ale nie do końca

Pierwsze spotkanie dzisiejszej odsłony LEC było jednocześnie najdłuższą grą bieżącego sezonu. Starcie Teamu Vitality z Teamem Heretics, pomimo porażki Marcina "Jankosa" Jankowskiego, dostarczyło polskim kibicom powodów do radości. Zwycięstwo Pszczół zagwarantowało bowiem Kacprowi "Daglasowi" Dagielowi awans do play-offów. Wszyscy Polacy są zatem pewni udziału w najważniejszej fazie splitu. Drugi mecz, w którym Rogue podejmowało Team BDS, przez pewien czas również zmierzał w kierunku sporego zaskoczenia. Aktualni liderzy LEC okazali się jednak lepsi w kluczowych potyczkach i szybko obrócili losy pojedynku na swoją korzyść.

LoL-owe El Clásico dowiozło zaś to, co dowieźć miało. Gra rozpoczęta znacznie lepiej przez G2 Esports już po kilkunastu minutach zmieniła się w wyrównane spotkanie. Zasoby trafiały do właściwych kieszeni i wszystko miało rozstrzygnąć się dzięki dyspozycji najbogatszych zawodników w walkach drużynowych. Mimo równego złota w 30. minucie decyzyjność Samurajów w najważniejszych momentach okazała się kluczowa i ostatecznie zapewniła im Nashora. Fnatic utrzymało się natomiast w uczciwej walce przez kolejne dziesięć minut i dopiero Smok Starszy umożliwił G2 zakończenie pojedynku. Steven "Hans sama" Liv zwieńczył go zaś przebojowym pentakillem.

W starciu MAD Lions KOI z GIANTX nie wszystko potoczyło się po myśli Polaków – a już na pewno nie wynik. Podkręcony draft i pojedyncze dobre zagrania nie wystarczyły, aby Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik i spółka dopisali do swojego konta kolejne zwycięstwo. To natomiast po raz pierwszy udało się Karmine Corp. Dla SK Gaming mecz przeciwko ulubieńcom francuskiej społeczności miał być czystą formalnością. Wydarzenia z górnej części mapy mocno pokrzyżowały jednak plany formacji Yasina "Nisqy'ego" Dinçera. Przewaga z topa oraz lasu przekuła się w prowadzenie całej drużyny i dostarczyła KC pierwszy, upragniony punkt. 0-9 zatem nie będzie.

Wyniki dzisiejszych spotkań LEC:

28 stycznia
17:00 Team Vitality 1:0 Team Heretics Relacja
18:00 Team BDS Team BDS 1:0 Rogue BO1
19:00 Fnatic 0:1 G2 Esports BO1
20:00 MAD Lions KOI 0:1 GIANTX Relacja
21:00 SK Gaming 0:1 Karmine Corp BO1

Wszystkie spotkania LEC 2024 Winter możecie śledzić na kanałach Polsat Games. Transmisja dostępna jest w trzech miejscach: w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Więcej informacji na temat bieżącej odsłony LEC znajdziecie w naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024