Vitality wchodzi do drugiej rundy play-offów LEC w efektownym stylu

Pierwszy pojedynek fazy pucharowej LEC 2024 Spring był absolutnym młynem. W serii pomiędzy Vitality a SK Gaming mieliśmy okazję obejrzeć pełny mecz BO3. I w każdej z gier dochodziło do wielu absurdalnych sytuacji i zwrotów akcji. W pierwszej potyczce Kacper "Daglas" Dagiel i spółka wypuścili sporą przewagę z rąk, przez co to SK wysunęło się na prowadzenie w starciu. W drugiej grze z kolei to VIT prowadziło, ale dopiero od pewnego momentu. Niemniej Pszczołom udało się wyrównać stan bitwy. W decydującej bitwie górą także byli przedstawiciele francuskiej organizacji i to nawet kontrolując jej przebieg. Mimo to ekipa Polaka miała problem zakończyć utarczkę i dopiero Kyeong "Photon" Gyu-tae ją zamknął, robiąc backdoora.

Fnatic z drobnymi problemami, ale wygrywa 2:0

W drugim dzisiejszym starciu Fnatic zmierzyło się z GIANTX. Na papierze batalia ta wyglądała na niezwykle jednostronną. Początek meczu natomiast wcale na to nie wskazywał, bo zawodnicy GX byli w stanie prowadzić równy bój z Czarno-Pomarańczowymi. Z biegiem czasu jednak przedstawiciele brytyjskiej organizacji zaczęli radzić sobie coraz lepiej i finalnie szybko sięgnęli po pierwszy punkt. Podobny przebieg zresztą miała potyczka numer dwa. Tam przez pewien czas nawet Andrei "Odoamne" Pascu i jego towarzysze mieli przewagę. Koniec końców znowu wystarczyła jedna porządniejsza bitka i znowu to brygada Oha "Noaha" Hyeon-taeka wyszła górą, kończąc 2:0.

Wyniki dzisiejszych zmagań w play-offach LEC:

30 marca
17:00 Team Vitality 2:1 SK Gaming Relacja
20:00 Fnatic 2:0 GIANTX BO3

Już jutro drugie pary wchodzą do walki o drugą rundę play-offów rozgrywek. Transmisję ze wszystkich spotkań LEC 2024 Spring będziecie mogli obejrzeć po polsku na kanałach Polsat Games. Dostępna będzie ona w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat bieżącej odsłony rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej, w której znajdziecie się po kliknięciu poniższego baneru:

LEC 2024 Spring