Pierwszy taki turniej od siedmiu lat

Esports World Cup to przełomowe wydarzenie, zwłaszcza w świecie LoL-a. A to za sprawą tego, że jest to pierwszy od wielu lat turniej, który nie będzie organizowany przez Riot Games. Co poniektórym mogą się zatem odblokować wspomnienia chociażby z Intel Extreme Masters sprzed siedmiu lat, kiedy to reprezentanci różnych regionów rywalizowali ze sobą w Katowicach w Spodku. Za niespełna dwa miesiące mamy otrzymać tego namiastkę. Kto natomiast pojawi się na tych zawodach?

EWC LoL niczym kalka MSI

Organizatorzy Esports World Cup postanowili zaprosić do gry dwie najlepsze drużyny wiosennych edycji rozgrywek z czterech największych regionów. Tym samym zobaczyć w akcji mamy reprezentantów Korei, Chin, Ameryki oraz naszego regionu EMEA. Jak możecie zatem wywnioskować, w Rijadzie pojawią się Team Liquid Honda, FlyQuest, Fnatic, G2 Esports, Gen.G Esports, T1, Bilibili Gaming oraz Top Esports. I nie sposób nie odczuć tutaj pewnego rodzaju powiązania. Wszak całkiem niedawno mogliśmy oglądać wszystkie te formacje podczas tegorocznej odsłony Mid-Season Invitational. Na dobrą sprawę jest to dosłownie ten sam skład, co w ramach głównego etapu MSI, za wyjątkiem FlyQuest, które zajęło miejsce PSG Talon.

Na ten moment jednak nie wiadomo, czy aby na pewno tak będzie wyglądała końcowa lista uczestników Esports World Cup. Jak na razie swój udział potwierdziły Team Liquid oraz T1 (a przynajmniej można tak wnioskować po wstawianych w mediach społecznościowych postach). Według źródeł Sheep Esports, czyli popularnego portalu esportowego, zaproszenia przyjęli także obaj przedstawiciele LoL EMEA Championship, czyli G2 i Fnatic, oraz drugi reprezentant Ameryki – FlyQuest. Nie ma jeszcze żadnych informacji oraz plotek na temat chińskich ekip oraz Gen.G. Gdyby jednak któraś z nich się nie zgodziła, to organizatorzy będą szukali zastępstwa.

Tak prezentuje się lista zaproszonych drużyn na Esports World Cup 2024 League of Legends:

Team LiquidTeam Liquid Honda FlyQuestFlyQuest FnaticFnatic G2 Esports
Gen.G EsportsGen.G Esports T1T1 Bilibili GamingBilibili Gaming Top EsportsTop Esports

Turniej League of Legends na Esports World Cup ma być rozegrany między 3 a 7 lipca. Pula nagród ma wynieść milion dolarów.