Mistrzowie LPL kontra mistrzowie świata na start

Esports World Cup w League of Legends otworzy natomiast pojedynek bez udziału Fnatic. Rozgrywki zainaugurują reprezentanci Bilibili Gaming oraz T1. Dojdzie zatem do batalii pomiędzy triumfatorami poprzedniego splitu LoL Pro League a srebrnymi medalistami LoL Champions Korea. Jeśli chodzi o bezpośrednie starcia, to takie zestawienie mieliśmy okazję oglądać całkiem niedawno i to aż dwukrotnie. Podczas MSI 2024 ekipy spotkały się ze sobą najpierw w drugiej rundzie drabinki wygranych, a następnie w półfinale. W obu przypadkach górą byli Chińczycy. Czy T1 wyciągnęło wnioski i tym razem będzie w stanie poskromić pierwszą siłę Państwa Środka? Przekonamy się już po 17:00.

Fnatic z szansą na odkucie się za MSI

Dla fanów LoL EMEA Championship z pewnością ciekawsza będzie natomiast druga zaplanowana na pierwszy dzień Esports World Cup potyczka. W niej Fnatic stanie w szranki z Teamem Liquid Honda. I w czystej teorii można by stwierdzić, że to Czarno-Pomarańczowi powinni mieć przewagę. Niemniej historia MSI 2024 mówi nieco inaczej. Wówczas FNC niespodziewanie zostało wyrzucone z turnieju właśnie przez TL. Eain "APA" Stearns i spółka pokonali drugą najlepszą ekipę LEC 3:1. Jest to zatem idealna okazja dla brygady Marka "Humanoida" Brázdy, aby zrewanżować się za tamtą wpadkę. Warto jednak zaznaczyć, że Liquid bynajmniej nie obniżyło lotów, gdyż obecnie w swojej lidze plasuje się na pierwszej lokacie z wynikiem 3-0.

Harmonogram pierwszego dnia Esports World Cup w LoL-u:

4 lipca

Ćwierćfinał

17:00 Bilibili Gaming vs T1 BO3
20:00 Team Liquid Honda vs Fnatic BO3

Turniej League of Legends w Esports World Cup rozgrywać będzie się między 4 a 7 lipca. Oficjalną transmisję z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na Twitchu. W polskim języku zmagania oglądać można u Damiana "Nervariena" Ziaji, który prowadzi co-stream. Po więcej informacji na temat tej imprezy zapraszamy do naszej relacji tekstowej: