Złoci medaliści MSI podejmą wicemistrzów LPL

Zanim jednak G2 wejdzie do akcji, to czeka nas jeszcze inna potyczka, nie mniej interesująca. Drugi dzień Esports World Cup LoL otworzą bowiem dwa azjatyckie zespoły. Gen.G Esports stanie w szranki z Top Esports. I nie sposób tutaj nie odnieść wrażenia, że wicemistrzowie LoL Pro League są skazani na pożarcie, jakkolwiek dziwnie to nie brzmi. GEN to obecnie bezapelacyjnie najsilniejsza drużyna świata. Jeong "Chovy" Ji-hoon i jego towarzysze, póki co, nie przegrali ani jednej gry w bieżącym splicie LoL Champions Korea. Ba, mistrzowie Mid-Season Invitational są obecnie w trakcie niezwykle imponującego pasma zwycięstw, które na ten moment liczy 24 wygrane serie z rzędu! TES będzie zatem bardzo trudno pokonać Gen.G.

G2 walczy o reputację Europy

Dla widzów z naszego regionu z pewnością jednak bardziej interesującą batalią będzie ta druga. W niej bowiem G2 zmierzy się z FlyQuest. I w tym zestawieniu także nie jest trudno wskazać, kto powinien być faworytem. Ekipa Kacpra "Inspireda" Słomy co prawda nie najgorzej radzi sobie w rozgrywkach LoL Championship Series, jednakże wygrane nie przychodzą jej tak łatwo. Z kolei Samuraje wrócili na właściwe tory po nieudanym starcie w tym splicie LEC i będą próbowali kontynuować swoją passę. Trzeba jednak wspomnieć o tym, że FLY jest jedyną formacją biorącą udział w Esports World Cup, która nie zagrała w play-offach MSI. Wówczas drużynie dwóch Polaków nie udało się awansować z play-inów. Być może zatem będzie ona chciała dzisiaj zmazać po sobie tę plamę, ale łatwo nie będzie.

Harmonogram drugiego dnia Esports World Cup w LoL-u:

5 lipca
17:00 Gen.G Esports vs Top Esports BO3
20:00 G2 Esports vs FlyQuest BO3

Oficjalną transmisję z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na Twitchu. W polskim języku zmagania oglądać można u Damiana "Nervariena" Ziaji, który prowadzi co-stream. Po więcej informacji na temat tej imprezy zapraszamy do naszej relacji tekstowej: