Liquid skazane na pożarcie

W pierwszym zaplanowanym na dziś meczu podczas Esports World Cup LoL zobaczymy T1 oraz Team Liquid Honda. Już na pierwszy rzut oka jedna z ekip wybija nam się jako główny kandydat do wygranej. Lee "Faker" Sang-hyeok i spółka nie dość, że na ogół są uważani za lepszych pod względem indywidualnym i drużynowym, to jeszcze nie tak dawno mieli okazję pokonywać Liquid. Podczas Mid-Season Invitational bowiem ekipa z Korei ograła mistrzów Ameryki 3:1. Trzeba jednak przyznać, że TL przeciwko T1 radzi sobie zazwyczaj nie najgorzej. Istnieje zatem szansa, że i tym razem podopieczni Jake'a "Spawna" Tiberiego chociaż nawiążą jakąkolwiek walkę.

TES spróbuje odgryźć się G2 za MSI

Kibiców z Europy bez dwóch zdań bardziej ciekawić będzie druga z dzisiejszych batalii. W niej G2 Esports stoczy bój z Top Esports. I tutaj także dojdzie do pewnego rodzaju rewanżu za MSI 2024. Wówczas w dolnej drabince TES niespodziewanie poniosło klęskę z Samurajami 0:3 i odpadło z turnieju. Czy na Esports World Cup historia zatoczy koło? Trudno powiedzieć. Wszak TES zaprezentowało się wczoraj fantastycznie, rozprawiając się z obecnie najlepszą drużyną globu – Gen.G Esports. I to 2:0! Brygada Rasmusa "Capsa" Winthera miała natomiast niemałe problemy w starciu z FlyQuest, wygrywając dopiero po pełnej serii BO3. Wygląda więc na to, że to reprezentanci Państwa Środka będą uchodzić za faworytów tej batalii. Nie zmienia to natomiast faktu, że G2, jeśli zagra na swoim optymalnym poziomie, to będzie w stanie podjąć rękawicę.

Harmonogram trzeciego dnia Esports World Cup w LoL-u:

6 lipca
17:00 T1 vs Team Liquid Honda BO3
20:00 G2 Esports vs Top Esports BO3

Oficjalną transmisję z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na Twitchu. W polskim języku zmagania oglądać można u Damiana "Nervariena" Ziaji, który prowadzi co-stream. Po więcej informacji na temat tej imprezy zapraszamy do naszej relacji tekstowej: