T1 już dziś w akcji!

Trzeba natomiast przypomnieć, że końcówki trzeciej kolejki LCK T1 nie może zaliczyć do udanych. Zanim przerwa nastąpiła, to mistrzowie świata zaliczyli niemałą wpadkę. W swoim ostatnim meczu bowiem ponieśli klęskę z kt Rolster, które na tamten moment plasowało się niemal na końcu stawki. Teraz ekipa Lee "Fakera" Sang-hyeoka będzie miała okazję zmazać plamy, zwłaszcza po tak dużym zwycięstwie, jakim jest wygranie turnieju międzynarodowego. Już dziś zespół legendarnego midlanera stoczy bój z OKSavingsBank BRION. I w tym spotkaniu akurat nie powinien mieć zbyt wielkich problemów. BRO plasuje się obecnie na ostatniej lokacie i nadal nie wygrało jeszcze ani jednego starcia.

Znacznie bardziej wyrównanie zapowiada się piątkowa batalia, w której T1 stanie w szranki z Hanwha Life Esports. HLE ma w tej chwili identyczny bilans co wicemistrzowie LCK. Zapowiada się zatem zacięty bój, w którym trudno wskazać faworyta.

Gen.G z ciekawym wyzwaniem

W zapowiedzi nowego tygodnia LCK nie można także pominąć obecnych mistrzów rozgrywek – Gen.G Esports. Choć Jeong "Chovy" Ji-hoon i jego towarzysze z EWC pożegnali się już po pierwszym meczu, to w rodzimej lidze są nie do zdarcia. Na ten moment mają sześć wygranych meczów i ani jednej przegranej gry! Pytanie tylko, czy po tej kolejce nadal pozostaną bez skazy? Zadanie może być dość trudne, gdyż przyjdzie im się zmierzyć z dwoma formacjami z pozostałych miejsc podium. Jutro GEN podejmie zaskakująco dobre Kwangdong Freecs, natomiast w sobotni poranek stawi czoła Dplus KIA. Sprawdzimy zatem, czy wpadka na minionym turnieju nic nie znaczyła, czy faktycznie jest coś na rzeczy i Gen.G ma spadek formy.

Harmonogram czwartego tygodnia rozgrywek LCK 2024 Summer:

10 lipca
10:00 T1 vs OKSavingsBank BRION BO3
12:30 Nongshim RedForce vs kt Rolster BO3
11 lipca
10:00 Dplus KIA vs DRX BO3
12:30 Kwangdong Freecs vs Gen.G Esports BO3
12 lipca
10:00 BNK FearX vs kt Rolster BO3
12:30 T1 vs Hanwha Life Esports BO3
13 lipca
08:00 Gen.G Esports vs Dplus KIA BO3
10:30 Nongshim RedForce vs OKSavingsBank BRION BO3
14 lipca
08:00 Kwangdong Freecs vs DRX BO3
10:30 BNK FearX vs Hanwha Life Esports BO3

Transmisję z rozgrywek można oglądać za pośrednictwem strony LoL Esports.