Wraz z nowym tygodniem nadchodzi kolejna seria spotkań w ramach ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w Counter-Strike: Global Offensive. Dziś o kolejne punkty w ligowej tabeli powalczą m.in. obrońcy tytułu, którym dotychczas nie szło najlepiej.

Aristocracy vs Izako Boars
17:00 (2xBO1)

Wiktor "TaZ" Wojtas i spółka mają za sobą udany występ w ESL Pro League, gdzie do ostatniej chwili walczyli o awans na światowe finały. Ta dobra forma Polaków nie przełożyła się jednak na ESL MP, gdzie Aristocracy samotnie okupuje ostatnią pozycję. Niemniej już dziś triumfatorzy ostatniej edycji rozgrywek mogą podwoić swój dotychczasowy dorobek, a wszystko za sprawą meczu z Izako Boars, który zainauguruje piąty tydzień rywalizacji. Trudno jednak powiedzieć, by były skład devils.one uchodził za jednoznacznego faworyta, bo popularne Dziki całkiem nieźle radzą sobie w bieżącym sezonie i zdążyły już urwać punkty Virtus.pro, a także dwukrotnie ograć Wisłę Płock, dzięki czemu znajdują się tuż za podium.

Actina PACT vs ERROR 404 by Codewise Gaming
21:00 (2xBO1)

Jeszcze przed startem sezonu ERROR 404 by Codewise Gaming uchodziło wśród ekspertów za potencjalnego dostarczyciela punktów, ale zespół ten bardzo szybko udowodnił, że nie ma zamiaru ustępować wyżej notowanym rywalom. Formacja należąca do Roberta Gryna w minionych tygodniach uszczknęła po jednej mapie Virtus.pro i Wiśle Płock, a także nieco postraszyła AGO Esports oraz x-kom team. W tej sytuacji zespół, który niedawno wzmocnił Konrad "EXUS" Jeńczeń nie jest wcale bez szans w starciu z Actina PACT. Podopieczni Adriana "IMD" Piepera nadal mają bowiem problemy z ustabilizowaniem formy, czego efekty widzieliśmy niedawno podczas olsztyńskich eliminacjo do Good Game League 2019, gdzie odpadli już w fazie grupowej.

Mecz wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019 w CS:GO zapraszamy do naszej relacji: