fot. ESL/Jennika Ojala

Półfinały ECS Season 7 bez Astralis! FURIA i Vitality z awansem

Nie tak reprezentanci Astralis wyobrażali sobie swój powrót do rywalizacji na najwyższym poziomie. Najlepszy zespół ostatnich miesięcy niespodziewanie zakończył zmagania w ramach finałów lanowych Esports Championship Series Season 7 już na etapie grupowym! Awans do play-offów wywalczyły sobie za to FURIA Esports oraz Team Vitality, które zgodnie potwierdziły, iż niedawne sukcesy nie były dziełem przypadku.

Początek piątkowych zmagań w żadnym stopniu nie zapowiadał sensacyjnych wydarzeń, które miały nastąpić później. Astralis bez najmniejszych problemów rozprawiło się bowiem z Ninjas in Pyjamas, a o samym tym spotkaniu nie można napisać nic ciekawego, poza tym, że się skończyło. Potrzeby fanów spragnionych wrażeń na pewno zaspokoił jednak mecz przegranych grupy B, w którym Complexity Gaming po niesamowitej walce ograło MIBR. W szeregach północnoamerykańskiej formacji prym wiódł zaledwie 15-letni Owen „oBo” Schlatter, który pojedynek zakończył z największą liczbą trafień ze wszystkich graczy na serwerze.

Na tym niespodzianki się jednak nie skończyły, bo chwilę później Astralis znów stanęło w szranki z FURIĄ Esports i… znów uznało wyższość rywali. Brazylijczycy co prawda rozpoczęli starcie od porażki na Inferno, lecz potem wzięli się do roboty, by w świetnym stylu zgarnąć Mirage’a i Nuke’a. Co ciekawe, na ostatniej z wymienionej map Duńczycy ponieśli już trzecią porażkę z rzędu, choć wcześniej szczycić się mogli fantastyczną passą aż 31 kolejnych triumfów. Na całe szczęście ostatnie wczorajsze spotkanie było już nieco spokojniejsze, bo Vitality dosyć pewnie pokonało coL.

Tak wygląda komplet wczorajszych wyników:

7 czerwca

Mecz przegranych grupy A

11:00 Astralis 2:0 Ninjas in Pyjamas
Inferno 16:5
Overpass 16:6

Mecz przegranych grupy B

14:00 Complexity Gaming 2:1 MIBR
Train 16:4
Vertigo 9:16
Mirage 16:14

Decydujący mecz grupy A

17:00 FURIA Esports 2:1 Astralis
Inferno 12:16
Mirage 16:10
Nuke 16:13

Decydujący mecz grupy B

20:00 Team Vitality 2:0 Complexity Gaming
Dust2 16:13
Nuke 16:8

Tak z kolei prezentuje się harmonogram meczów półfinałowych:

8 czerwca
14:00 FURIA Esports vs North BO3
17:00 Team Vitality vs NRG Esports BO3

Anglojęzyczna transmisja z całego turnieju dostępna jest pod tym adresem. Po więcej informacji na temat zawodów w Londynie zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Afera podczas finałów ECS. Trener Complexity złamał zasady

W decydującym meczu grupy B w ramach finałów 7. sezonu Esports Championship Series doszło do niemałej sensacji. Półfinalista Intel Extreme Masters Kat...