STS
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 15-21 lipca

Za nami bardzo intensywny tydzień, w którego trakcie byliśmy świadkami wielu znaczących wydarzeń na krajowej i światowej scenie esportowej. To na przestrzeni ostatnich siedmiu dni zakończył się Intel Extreme Masters Chicago 2019, Virtus.pro powróciło do top30 rankingu HLTV, a także został ogłoszony powrót adwokacika. O tych i reszcie zdarzeń przeczytacie w naszym kolejnym tekście z cyklu Najważniejsze wydarzenia tygodnia.

Liquid dominuje finał IEM Chicago 2019

Przed wielkimi finałami zawsze oczekuje się, że zobaczymy „coś”. Podczas najważniejszego starcia Intel Extreme Masters Chicago 2019 tym czymś nie była wyrównana rozgrywka czy zwroty akcji, a jednostronna dominacja Teamu Liquid, który potrzebował zaledwie trzech szybkich map, by pokonać ENCE. Na pierwszych dwóch Finowie zdobyli razem zaledwie tylko pięć oczek, a poziomem zbliżyli się do rywali dopiero na trzeciej, gdzie ulegli 14:16.

Finał jednej drużyny. Liquid najlepszym zespołem IEM Chicago 2019!

Virtus.pro po wielu miesiącach wraca do top 30 rankingu HLTV

Po nieudanych kwalifikacjach do Minora włodarze Virtus.pro podjęli decyzję o przebudowaniu drużyny, co spowodowało jej spadek w rankingu HLTV o kilkadziesiąt oczek. W następnych miesiącach Polacy trudzili się, by pojawić się w topowej trzydziestce zestawienia, lecz udało im się to dopiero w ubiegły poniedziałek.

Virtus.pro w top30 rankingu HLTV pierwszy raz od grudnia!

Actina PACT wraca do ESEA MDL, Izako Boars zagra w ESEA Advanced

Poznaliśmy pełną polską obsadę nadchodzącego ESEA Mountain Dew League. W ostatnim czasie do Illuminar Gaming, Virtus.pro oraz x-kom AGO dołączył Actina PACT, który wygrał rozgrywki ESEA Advanced. Izako Boars nie miało jednak wystarczających umiejętności, by przebrnąć przez baraże i w najbliższych miesiącach będzie walczyć w lidze o niższej klasie rozgrywkowej.

Actina PACT wraca do ESEA Mountain Dew League!

Izako Boars żegna się z ESEA Mountain Dew League

adwokacik powraca. W składzie m.in. SZPERO, byali i TOAO

Rok temu miks o nazwie adwokacik przebojem wszedł na polską scenę CS:GO. Drużyna poskładana z rodzimych zawodników niemających zatrudnienia szybko znalazła się w krajowej czołówce i wygrała nawet finały 3. sezonu Polskiej Ligi Esportowej. Teraz projekt został reaktywowany, a w nowy zespół wejdą byli reprezentanci AGO Esports – Grzegorz „SZPERO” Dziamałek, Kacper „kaper” Słoma, Wiktor „mynio” Kruk z AVEZ Esport oraz Paweł „byali” Bieliński i Mateusz „TOAO” Zawistowski reprezentujący kilka miesięcy wcześniej Virtus.pro.

adwokacik powraca! W składzie m.in. SZPERO, byali i TOAO

Zawodniczki 40in90 wygrywają eLadies Tournament

Za nami kolejny kobiecy turniej CS:GO – eLadies Tournament, w którym prócz polskich drużyn mogliśmy zobaczyć też kilka międzynarodowych. Ostatecznie w niedzielę, bo wielu bataliach poznaliśmy triumfatorki wydarzenia. 40in90 dzięki pokonaniu Warriors Team w bardzo zaciekłym wielkim finale wygrało 5000 złotych, wyjazd na bootcamp i sesję z profesjonalnym psychologiem.

40in90 mistrzyniami eLadies Tournament!

Gracz PRIDE wykluczony z rozgrywek Riot na pół roku

Kilka dni temu wyciekły zrzuty ekranu, na których Eimantas „Yashiro” Šniukas, który reprezentował PRIDE w League of Legends, obrażał Neyasa „Raizinsa” Guruswamy’ego z Enclave Gaming. Ze względu na aferę współpraca Samsunga z polską organizacją została szybko zawieszona, a sprawą zainteresowały się też Ultraliga oraz Riot Games. Ostatecznie Litwin został na pół roku wykluczony z rozgrywek współtworzonych przez twórców gry, a jego kontrakt rozwiązano w trybie natychmiastowym.

Zawodnik PRIDE wykluczony z rozgrywek Riot Games na pół roku za rasistowskie komentarze

The International 9 z największą pulą nagród w esporcie

Już nie Fortnite World Cup, a The International 9 będzie turniejem z największą pulą nagród ze wszystkich tegorocznych rozgrywek. Mistrzostwa w Dotę 2 przebijały w ostatnim czasie kolejne rekordy, lecz dopiero wczoraj udało się im przebić psychologiczną barierę 30 milionów dolarów, a do zakończenia zbiórki pozostało jeszcze aż trzydzieści pięć dni!

Rekord puli nagród turnieju wraca do Doty 2! Ponad 30 milionów w puli The International 9!

HellRaisers zagra na Majorze dzięki zmianie w przepisach

Do ostatniego tygodnia nie było wiadome czy HellRaisers wystąpi na berlińskim Majorze. Ukraińska organizacja wymieniła bowiem aż trzech zawodników, a by zagrać na najważniejszym turnieju CS:GO, trzeba właśnie utrzymać 3-osobowy rdzeń. HR skorzystało jednak z wprowadzonej niedawno zmianie w przepisach i zgłosiło do składu Bence’a „DeadFoxa” Böröcza, a rolę trenera przypisano Žygimantasowi „nukkyemu” Chmieliauskasowi, który od razu zajmie miejsce Węgra.

HellRaisers jednak wystąpi na Majorze dzięki luce w przepisach

G2 wraca na szczyt tabeli LEC

Pierwsza połowa letniego splitu League of Legends European Championship już za nami. Wszystkie ekipy rozegrały już po dziesięć spotkań, a na najwyższym stopniu podium ligi znajduje się ekipa Marcina „Jankosa” Jankowskiego. Już za G2 Esports w zestawieniu widnieje Fnatic, które ma zaledwie jedną wygraną mniej, a na drugim końcu tabeli znajdziemy EXCEL, które dotąd zdołało zatriumfować zaledwie raz.

Pierwsza połowa LEC 2019 Summer Split za nami. G2 wraca na szczyt tabeli

StarLadder modyfikuje regulamin Majora

Nieco miesiąc przed rozpoczęciem się Majora, StarLadder postanowił wprowadzić zmiany w jego regulaminie, które pozwolą organizacją na jednokrotne zastąpienie dowolnego zawodnika innym, który został zgłoszony jako trener. Dotychczas takie działanie wymagało nadzwyczajnej sytuacji jak na przykład poważna choroba lub problemy wizowe gracza, a wg organizatorów poprzednie restrykcje powodowały niepotrzebne zamieszanie. Na zmianach skorzysta m.in. MIBR, którego występ na Majorze stanął pod znakiem zapytania po tym, jak Marcelo „coldzera” David przeszedł na ławkę rezerwowych.

StarLadder wprowadza nowy przepis dotyczący składów, na którym skorzysta MIBR


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

EliGE wybrany MVP Intel Extreme Masters Chicago 2019

W tamtym roku wszyscy zachwycaliśmy się Astralis, w tym natomiast pozostaje nam bić pokłony przed Teamem Liquid. Ekipa z Ameryki Północnej sięgnęła bo...