fot. fb.com/www.virtus.pro

Nie mouz, nie FaZe – Virtus.pro znów z nowym rywalem w trzecim tygodniu ECS

Po bardzo nieudanym występie w 10. sezonie ESL Pro League gracze OpTic Gaming postanowili rozejść się w swoje strony. Duńska formacja krótko po powrocie z Londynu miała powalczyć w trzecim tygodniu Esports Championship Series, ale teraz wiemy już, że na pewno do tego nie dojdzie.

Skutkiem rozwiązania składu OpTic są kolejne już zmiany w harmonogramie rozgrywek, które dotknęły wszystkich pozostałych uczestników zmagań. Miejsce Kristiana „k0nfiga” Wienecke i kompanów zajmie m1x, czyli międzynarodowa ekipa z Filipem „TUDSONEM” Tudevem na pokładzie. Piątka TUDSONA pod koniec minionego miesiąca grała już w drugim tygodniu ECS, gdzie odpadła po ćwierćfinałowej klęsce z AVANGAR, zatem teraz będzie mogła pokusić się o poprawienie tamtego rezultatu.

Jeśli m1x sprawi ogromną niespodziankę i ogra mousesports, to w półfinale może trafić na Virtus.pro. Podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego po skorygowaniu całej drabinki podejmą Tricked Esport, które jest już dobrze znanym im przeciwnikiem. Skandynawowie dwukrotnie ogrywali Virtusów na V4 Future Sports Festival 2019, natomiast niedawno musieli uznać wyższość Polaków w półfinale ostatniego tygodnia rozgrywek organizowanych przez FACEITA.

Wobec tego harmonogram trzeciego tygodnia ECS prezentuje się następująco:

14 października
17:00 mousesports vs m1x BO3
17:00 Virtus.pro vs Tricked Esport BO3
20:00 FaZe Clan vs BIG BO3
20:00 Heroic vs Ninjas in Pyjamas BO3
15 października
20:00 mouz/m1x vs Virtus.pro/Tricked BO3
16 października
20:00 FaZe/BIG vs Heroic/NiP BO3
17 października
20:00 finał BO3

Trzeci tydzień ECS Season 8 potrwa do 17 października, zaś jego zwycięzca wzbogaci się o 12,5 tysiąca dolarów i zapewni sobie awans na lanowe finały w Arlington. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji, do której można przejść po naciśnięciu na poniższy baner:

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pierwszy krok w stronę obrony tytułu. Invictus ogrywa ahq na Worlds

Mimo że podczas letniego splitu LPL Invictus Gaming nie prezentowało się najlepiej, to dzisiaj koreańsko-chińska ekipa pokazała, że przyjechała do Eur...