fot. ESL

Esportowe podsumowanie 2019 roku: sierpień

Był sierpień, a więc wakacje trwały w najlepsze, jednak gracze esportowi byli jeszcze na pewno bardzo daleko od rozmyślania o urlopach. No chyba, że ich przygoda, ot chociażby z berlińskim Majorem, skończyła się przedwcześnie. Takiego losu doświadczył między innymi Filip „NEO” Kubski – jedyny Polak w gronie uczestników najważniejszej CS-owej imprezy półrocza. Były jednak także dobre wiadomości – nieco więcej o nich poniżej.


18 sierpnia – Elazer kończy turniej GSL vs The World z wicemistrzostwem

Wyjazd Mikołaja „Elazera” Ogonowskiego na GSL vs The World to przede wszystkim efekt ogromnego wsparcia społeczności, jakie otrzymał Polak. W kraju nad Wisłą zapanowała mobilizacja, a nasz reprezentant uplasował się na czele europejskiej części głosowania w swojej rasie. Tym samym reprezentant x-kom AGO otrzymał przepustkę na zawody dla największych gwiazd w świecie StarCrafta II i… swoją szansę wykorzystał. Ogonowski po drodze do finału pokonał kilku utytułowanych rywali, by zaliczyć jedyną porażkę dopiero w wielkim finale rozgrywek.

23 sierpnia – suNny zakontraktowany w ENCE

O potencjalnym przejściu Miikki „suNny’ego” Kemppiego do ENCE mówiło się już od dawna. W końcu plotki znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Informację tę ogłoszono jednak w dość zaskakującym momencie – fińska piątka jeszcze w starym składzie udawała się właśnie na Majora w Berlinie. Tak czy inaczej jeszcze przed pierwszym meczem zespołu ze Skandynawii w stolicy Niemiec pewnym było, że turniej ten będzie ostatnim pod banderą ENCE dla Aleksiego “Aleksiegob” Virolainena.

24 sierpnia – Team Secret kończy The International na czwartym miejscu

Ogromne pieniądze i nieporównywalnie większy prestiż niż pozostałe turnieje w roku – tak w skrócie można opisać The International. Na najważniejszych zawodach w kalendarzu Doty 2 mieliśmy jednak swojego przedstawiciela, a mianowicie Michała „Nishę” Jankowskiego. Zawodnik znad Wisły reprezentujący barwy Teamu Secret dobrze radził sobie podczas fazy grupowej imprezy, jednak on i jego koledzy nieco spuścili z tonu podczas fazy pucharowej. Koniec końców europejskiemu składowi udało się dotrzeć do najlepszej czwórki, jednak na tym zwycięski marsz się zakończył. Zespół Polaka zgarnął jednak nieco ponad 2 miliony dolarów stanowiące i tak zaledwie 6% puli nagród.

28 sierpnia – Rewelacyjny mecz w finale Ultraligi i triumf devils.one

Na polskiej scenie League of Legends nie brakowało barwnych pojedynków. Niejednokrotnie emocjonowaliśmy się meczami na długo przed ich startami, chociażby z uwagi na historię spotkań między dwoma zespołami czy przepychanki słowne, które pojawiały się w mediach społecznościowych. Tym razem jednak emocje przede wszystkim dotyczyły wydarzeń na Summoner’s Rifcie. W wielkim finale drugiego sezonu Ultraligi pełne BO5 zagrały devils.one oraz Rouge Esports Club. Ostatecznie, po pięciogodzinnym boju triumf stał się udziałem Diabłów, które do decydującego starcia przystąpiły bez podstawowego midlanera.

31 sierpnia – NEO i spółka odpadają z Majora po czterech meczach

To nie była najdłuższa przygoda. Filip „NEO” Kubski i jego FaZe Clan po zaledwie czterech pojedynkach rozstał się z rozgrywanym za naszą zachodnią granicą Majorem. Międzynarodowa formacja w Berlinie wygrała tylko jedno spotkanie, a to oczywiście oznaczało, że ta nie zachowa statusu legendy i kolejną imprezę tej rangi rozpocznie od jej pierwszej fazy. W swoim ostatnim meczu na turnieju polski weteran i kompani ulegli w stosunku 1 do 2 Renegades. Jak się później okazało, była to ostatnia batalia NEO pod banderą amerykańskiej organizacji.


Wszystkie dotychczasowe podsumowania roku podzielone na miesiące możecie znaleźć pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PACT powalczy o życie w EGB Siberian Frost

Okres świąteczny upłynął graczom Actiny PACTU pod znakiem rywalizacji w online'owych potyczkach. I chociaż święta już się skończyły, to nie skończyły...