fot. K1ck eSports Club/Aleksandra Dorociak

Bez niespodzianek w pierwszym dniu Ultraligi. Zwycięstwa m.in. K1ck, iHG i AGO ROGUE

Przebieg pierwszego dnia trzeciej edycji Ultraligi nie był wyjątkowo sensacyjny. Faworyci nie zawiedli i zgodnie zwyciężyli w meczach otwarcia – jedni z większą swobodą, inni ze sporymi problemami.

Inauguracja sezonu w wykonaniu AGO ROGUE i devils.one niespodzianki nie przyniosła. Akademia drużyny z League of Legends European Championship była bezlitosna dla najmłodszej formacji w Ultralidze i skończyła grę jeszcze przed upływem 30. minuty. Co ciekawe, MVP spotkania wybranym przez ekipę ekspertów Polsat Games został Sebastian „Color” Czyżyk, który pełni przecież jedynie rolę stand-ina pod nieobecność ukaranego przez Riot Games Mathiasa „Szygendy” Jensena. Zresztą nie tylko Color błyszczał tego dnia na topie. Swoje nieprzeciętne umiejętności na Setcie zaprezentował również Kamil „LeQu” Rosik, reprezentant górnej alejki w PRIDE. To właśnie jego akcje były kluczowe w szalonym pojedynku, jaki PRIDE stoczyło z Diablo Chairs.

Gdy emocje po poprzednim starciu nieco opadły, do gry wkroczyli zawodnicy AVEZ Esport oraz Illuminar Gaming. Na papierze faworytem byli rzecz jasna ci drudzy, a wydarzenia na Summoner’s Rifcie jedynie potwierdziły tę teorię. iHG nie dało Ośmiornicom zbyt wielkiego pola manewru, a na ustach komentatorów znów był przedstawiciel topa, tym razem w osobie Dawida „MeLoNiKa” Ślęczki. I o ile zwycięstwo podopiecznych Michała „Flasha” Kosickiego przyszło właściwie bez żadnych problemów, tak zdecydowanie bardziej napracować musieli się gracze K1ck eSports Club. Zawodnicy reprezentujący debiutującą w Ultralidze organizację przez długi nie mogli w pełni rozwinąć swoich skrzydeł, lecz koniec końców, po 42 minutach zaciętej rywalizacji odprawili z kwitkiem Piratów, których gra dzisiejszego wieczoru napawała optymizmem i dobrze rokuje na przyszłość.

Tak prezentują się wyniki premierowego dnia trzeciego sezonu Ultraligi:

28 stycznia
17:30 AGO ROGUE 1:0 devils.one relacja
18:30 Diablo Chairs 0:1 PRIDE relacja
19:30 AVEZ Esport 0:1 Illuminar Gaming relacja
20:30 K1ck eSports Club 1:0 piratesports logo piratesports relacja

Tak wygląda tabela rozgrywek po pierwszym dniu zmagań:

# Drużyna M W P % wygranych
1. AGO ROGUE 1 1 0 100%
1. Illuminar Gaming 1 1 0 100%
1. K1ck eSports Club 1 1 0 100%
1. PRIDE 1 1 0 100%
5. AVEZ Esport 1 0 1 0%
5. devils.one 1 0 1 0%
5. Diablo Chairs 1 0 1 0%
5. piratesports 1 0 1 0%
Legenda:
 Awans do 2. rundy fazy pucharowej
 Awans do ćwierćfinału fazy pucharowej
 Brak awansu do fazy pucharowej

Wszystkie mecze można oglądać na Twitchu, YouTube oraz w telewizji na kanałach Polsat Games. Więcej szczegółowych informacji na temat trzeciego sezonu Ultraligi znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
delord

K1ck odwraca losy meczu i wygrywa z piratesports w Ultralidze

W meczu zamykającym pierwszy dzień trzeciego sezonu Ultraligi K1ck eSports Club pokonało piratesports. Podopieczni Pawła "delorda" Szabli są w gronie...