Czaru, AVEZ Esport, Ultraliga Sezon 2
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Jeden błąd, ale jakże kosztowny. AVEZ pokonuje piratesports w Ultralidze

AVEZ Esport zapisało na koncie drugie zwycięstwo w ramach trzeciego sezonu Ultraligi. Dziś Krystian „Czaru” Przybylski i spółka pokonali piratesports, choć przez pewien czas wskazanie faworyta do wygranej było trudnym zadaniem. Jeden błąd wystarczył jednak, aby Ośmiornice postawiły kropkę nad i.

AVEZ Esport
1:0 piratesports
Czaru
Sett
Konektiv
Kayle
Bolszak
Rek’Sai
behave
Jarvan IV
bucu
Cassiopeia
Roison
Viktor
Trenie
Soraka
itzRenifer
Miss Fortune
kubYD
Nautilus
Blue45ty
Braum

Jeśli znudziliście się oglądaniem Soraki na górnej alei, mamy (chyba) dobrą wiadomość. W meczu AVEZ z ARR Gwiezdne Dziecko wróciło w bardziej typowe dla niego rejony, czyli bot. Sęk w tym, że do jej prowadzącego , czyli Mateusza „Trenie” Zabielskiego. Na co stać ją w połączeniu z Nautilusem – o tym już od pierwszych minut musiał przekonać się niemiecki duet Piratów i raczej nie była to przyjemna lekcja. Pierwszą krew oglądaliśmy już w czwartej minucie, a przelał ją Marcin „bucu” Świech po teleportacji na dolną aleję. Kilka minut później na konto AVEZ powędrowało drugie zabójstwo i choć piratesports zdołało odpowiedzieć jedną eliminacją, to w kolejnych minutach rozgrywka należała już do Ośmiornic. Jeszcze przed upływem dziewiętnastej minuty bucu i spółka zniszczyli całą zewnętrzną linię obrony rywali, podczas gdy ARR pozbyło się pierwszej wrogiej struktury już po pojawieniu się Nashora na Summoner’s Rifcie.

CZYTAJ TEŻ:
K1ck pokonuje Diablo Chairs w meczu otwierającym czwartą kolejkę Ultraligi

Piraci nie myśleli jednak o złożeniu broni i w kolejnych minutach zaczęli niszczyć kolejne wieże przeciwników, odzyskując swoje pole gry i zmniejszając deficyt w funduszach. Zwycięstwo zaczęło wymykać się z rąk graczy AVEZ, którzy nawet mimo pozyskania Duszy Powietrznego Smoka zostali pokonani w dwóch kolejnych walkach, niemal tracąc przy okazji Nashora. Jeden błąd Marcina „behave’a” Pawlaka kosztował piratesports Barona, a utrata fioletowego wzmocnienia na rzecz Ośmiornic okazała się katastrofalna w skutkach. Po wygraniu kolejnej walki AVEZ ruszyło środkową aleją i zniszczyło inhibitor, a następnie pozbyło się z mapy Starszego Smoka. Buff tej bestii oraz kilka tysięcy złota więcej w kieszeni było już wystarczające dla zespołu bucu, aby przypieczętować wygraną.

W kolejnym meczu Ultraligi zobaczymy PRIDE i AGO ROGUE. Czy po zmianach w składzie Orły przerwą zwycięską serię akademii drużyny z LEC? Raczej na to się zanosi, ale na stuprocentową pewność co do tego twierdzenia będziemy musieli poczekać do samego startu spotkania. Transmisja z niego będzie dostępna standardowo na kanałach Polsat Games, zarówno w telewizji, jak i w internecie na YouTube i Twitchu. Po więcej informacji dotyczących Ultraligi zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Co w CS-owej trawie piszczy? Przyglądamy się Louvre Agreement

Mamy już pewność – najlepsze drużyny Counter-Strike'a: Global Offensive na świecie wciąż będą rywalizować w ESL Pro League. To zasługa między innymi o...

>