Czaru, AVEZ Esport, Ultraliga Sezon 2
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Ultraliga: Zmiany w czołówce, jeszcze bardziej zacięta walka w dolnych rejonach

Piąty tydzień trzeciego sezonu Ultraligi dobiegł już końca. Dziś odbyły się ostatnie mecze zaplanowane w tej kolejce, a ich rezultaty namieszały w tabeli. W szczególności chodzi tu o niespodziewane zwycięstwo PRIDE nad devils.one, po którym Diabły spadły w zestawieniu, natomiast w dolnych rejonach rozgorzała walka o miejsce w play-offach.

Orły dzięki sensacyjnej wygranej z DV1 oraz wcześniejszemu triumfowi Diablo Chairs zrównało się z AVEZ Esport i obecnie na szóstej lokacie znajdują się ex aequo trzy drużyny – PRIDE, DCH oraz AVEZ. Nieco wyżej w tabeli piratesports, które dziś mogło odskoczyć formacjom z szarego końca, ale mimo bardzo dobrej sytuacji musiało ostatecznie uznać wyższość AGO ROGUE. Te cztery ekipy będą zażarcie walczyć o dwa – lub potencjalnie trzy – pozostałe miejsca premiowane awansem do play-offów.

Zbiór wciąż dostępnych lokat z biletem do fazy pucharowej mógł dziś uszczuplić się do dwóch, gdyby Illuminar Gaming odniosło sukces w meczu z K1ck eSports Club. „Gdyby” to jednak za mało – zwycięstwo stało się udziałem podopiecznych Pawła „delorda” Szabli, którzy dzięki temu oraz wpadce devils.one samodzielnie zajmują drugą lokatę w zestawieniu. Jeśli w przyszłym tygodniu uda im się pokonać również DV1, to będą już niemal pewni zajęcia pozycji wicelidera na koniec rozgrywek ligowych, a razem z nią miejscu w dalszej części fazy pucharowej.

W teorii K1ck ma również szanse na pierwsze miejsce po siódmym tygodniu, ale tam znajduje się wciąż niezwyciężone AGO ROGUE. Paweł „Woolite” Pruski i spółka w dalszym ciągu nie odnieśli ani jednej porażki w tym sezonie, ale trzeba przyznać, że dwa ostatnie mecze w ich wykonaniu były dalekie od ideału. A przecież RGO mierzyło się z drużynami z dolnej połowy zestawienia – Diablo Chairs i piratesports. Już w przyszłym tygodniu AGO ROGUE czekają spotkania ze znacznie bardziej wymagającymi rywalami i wcale niewykluczone, że zwycięska seria zespołu Woolite’a dobiegnie jednak końca jeszcze podczas fazy zasadniczej.

Wyniki dzisiejszych meczów Ultraligi:

26 lutego
17:30 AGO ROGUE 1:0 piratesports relacja
18:30 AVEZ Esport 0:1 Diablo Chairs relacja
19:30 devils.one 0:1 PRIDE relacja
20:30 K1ck eSports Club 1:0 Illuminar Gaming relacja

Klasyfikacja po piątym tygodniu:

# Drużyna M W P % wygranych
1. AGO ROGUE 10 10 0 100%
2. K1ck eSports Club 10 8 2 80%
3. devils.one 10 7 3 70%
4. Illuminar Gaming 10 6 4 60%
5. piratesports 10 3 7 30%
6. AVEZ Esport 10 2 8 20%
6. Diablo Chairs 10 2 8 20%
6. PRIDE 10 2 8 20%
Legenda:
Awans do 2. rundy fazy pucharowej
Awans do ćwierćfinału fazy pucharowej
Brak awansu do fazy pucharowej

Na kolejne mecze w ramach Ultraligi będziemy musieli poczekać do najbliższego wtorku. Szósty, przedostatni tydzień fazy zasadniczej zainaugurują Diablo Chairs oraz piratesports. Jeszcze podczas wtorkowych zmagań do walki staną również AGO ROGUE z Illuminar Gaming oraz devils.one z K1ck eSports Club, więc bez cienia wątpliwości emocji nie zabraknie. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących Ultraligi znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

K1ck po zaciętym boju zwycięża iHG w meczu na szczycie Ultraligi

W ostatnim meczu piątego tygodnia Ultraligi czekała nas prawdziwa uczta. W bezpośrednim pojedynku K1ck eSports Club starło się z Illuminar Gaming. Obi...