fot. x-kom AGO/Krystian Pilawa

Polacy nie zwalniają tempa w ESEA MDL, przed nami m.in. ostatni mecz AGO

Na razie tylko x-kom AGO i Sprout mogą być pewne swego losu w ESEA Mountain Dew League. Pozostałe drużyny z Polakami w składach wciąż walczą natomiast o swój ligowy byt i dziś będą miały kolejną szansę, by awansować w tabeli, oddalając od siebie widmo potencjalnego spadku czy też baraży o utrzymanie.

Najgorzej na ten moment wygląda sytuacja Wisły All in! Games Kraków, która w tymczasowym składzie nie wygrała jeszcze ani jednego meczu w MDL-u. W efekcie zajmuje ona trzecie od końca miejsce, wyprzedzając tylko ex-Virtus.pro oraz HAVU Gaming, które… wycofały się z rozgrywek. Nie wygląda to więc najlepiej, tym bardziej że w środę Biała Gwiazda podejmie Japaleno, szwedzki miks nadal mający szansę na awans do play-offów. Tyle samo punktów, co Wisła, zgromadziło także Illuminar Gaming – przed tą ekipą z kolei pojedynek z Nemigą Gaming, czyli bezpośrednim konkurentem w strefie barażowej.

CZYTAJ TEŻ:
oskarish: Gdy ktoś narusza moje zaufanie tak jak Illuminar, to nie jestem w stanie wrócić do takiej drużyny

Ostatni mecz w fazie zasadniczej rozegra x-kom AGO, który na pewno zobaczymy w play-offach. Co ciekawe, Jastrzębie przy pomyślnych wiatrach mogą nawet wskoczyć na pierwsze miejsce w tabeli, ale aby tak się stało, muszą pokonać Nemigę i liczyć jeszcze na porażkę GamerLegionu. Poniżej czołowej ósemki nie spadnie również Sprout Pawła „dychy” Dychy, przed którym potyczki z Movistar Riders i Actiną PACT. A skoro o PACT mowa – polska piątka znajduje się w dość nietypowej sytuacji, bo może zarówno dostać się do fazy pucharowej, jak i zająć lokatę związaną z koniecznością gry w barażach. Niemniej potyczka ze wspomnianym Sprout oraz Nordavind powinna sporo wyjaśnić w kontekście przyszłości rodzimej formacji.

Środowy harmonogram prezentuje się następująco:

11 marca
15:00 Actina PACT vs Nordavind BO1 transmisja
16:00 Actina PACT vs Sprout BO1 transmisja
17:00 Sprout vs Movistar Riders BO1 transmisja
17:00 Illuminar Gaming vs BIG BO1 transmisja
17:00 Wisła All in! vs Japaleno BO1 transmisja
19:00 x-kom AGO vs Nemiga Gaming BO1
20:00 Illuminar Gaming vs Nemiga Gaming BO1 transmisja

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Niespodzianka goniła dziś niespodziankę. Piraci pewni występu w play-offach Ultraligi

Przedostatni dzień fazy zasadniczej trzeciego sezonu Ultraligi upłynął nam pod znakiem niespodzianek. Nieoczekiwane rozstrzygnięcia dzisiejszych gier...