fot. Ultraliga/Radosław Makuch

piratesports wciąż w walce o czwarte miejsce Ultraligi. behave i spółka pokonują AVEZ

Choć poznaliśmy już wszystkich uczestników play-offów trzeciego sezonu Ultraligi, to sytuacja nie jest jeszcze w pełni rozstrzygnięta. piratesports wciąż ma szansę na czwartą lokatę, ale dziś zrobiło już wszystko, co było w stanie. Zwycięstwo zespołu Marcina „behave’a” Pawlaka oznacza, że w przypadku porażki Illuminar w ostatnim dzisiejszym meczu Piraci rzutem na taśmę awansują na wyższą pozycję.

piratesports
1:0 AVEZ Esport
Konektiv
Gnar
Czaru
Sett
behave
Trundle
Bolszak
Sejuani
Roison
Vladimir
bucu
Irelia
defles
Senna
Trenie
Ziggs
Sedrion
Taric
kubYD
Blitzcrank

AVEZ Esports zdecydowało się na wybór Blizcranka dla Jakuba „kubYDa” Grobelnego. Brak zdolności obronnych przyczynił się do pierwszej śmierci Mateusza „Trenie” Zabielskiego – gdy już na nim skoncentrował się duet piratesports, nic nie mógł zrobić ani sam botlaner Ośmiornic, ani jego kompan. Kilka minut później pierwszą eliminację AVEZ dał Marcin „bucu” Świech, ale był zdecydowanie zbyt blisko wieży, aby liczyć na przeżycie w takiej sytuacji. Choć w złocie AVEZ przegrywało, to lepiej kontrolowało rzekę – zarówno pierwszy smok, jak i Herold, trafił właśnie na konto Ośmiornic.

CZYTAJ TEŻ:
K1ck kończy fazę zasadniczą Ultraligi na drugim miejscu, Diablo Chairs poza play-offami

Druga ze wspomnianych bestii pomogła ekipie buca zniszczyć pierwszą wieżę w grze, a jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa padły również dwie struktury Piratów na skrajnych alejach. To pozwoliło AVEZ wysunąć się na prowadzenie wynoszące trzy tysiące złota i mimo że piratesports wygrało późniejszą walkę drużynową, to nie zmieniło to wówczas wiele. Patryk „Bolszak” Jażdżewski i kompani zdecydowali się na podjęcie błyskawicznego Barona, co nie było dobrą decyzją – dżungler AVEZ był tak wyczerpany walką, że sam padł, jeszcze zanim zdążył wykończyć bestię, co skrzętnie wykorzystał behave. I choć samo wzmocnienie dzierżyło tylko dwóch graczy, to było to wystarczające do zniwelowania różnicy w złocie.

Na domiar złego dla Ośmiornic w 28. minucie przegrały one kluczowy teamfight, dzięki czemu piratesports zabiło drugiego Nashora w grze, tym razem bez większych problemów. Piraci zdecydowali się na natarcie dolną alejką i po wyłączeniu zaledwie jednego rywala pozostali nie mieli już wiele do powiedzenia w kwestii obrony inhibitora. ARR na tym nie poprzestało i szybko przeniosło się na środkową linię, gdzie pokonało większość wrogiego składu i bez większych przeszkód zniszczyło drugi inhibitor, a sekundy później sam Nexus.

W ostatnim fazy zasadniczej Ultraligi do walki staną devils.one oraz Illuminar Gaming. Informacje o transmisji, aktualną klasyfikację oraz więcej na temat trzeciego sezonu rozgrywek organizowanych przez Polsat Games znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

11. sezon ESL Pro League bez kibiców! Faza grupowa zostanie rozegrana online

Kolejne doniesienia na temat wpływu pandemii koronawirusa na esport to już chleb powszedni. Trudno więc udawać zaskoczenie dzisiejszą decyzją ESL, któ...