Kikis
fot. Riot Games

Illuminar przegrywa z DV1 i zajmuje piątą lokatę na koniec fazy zasadniczej

Illuminar Gaming przez większość fazy zasadniczej Ultraligi zajmowało czwartą lokatę. Dzisiaj jednak Mateusz „Kikis” Szkudlarek i spółka utracili ją na rzecz piratesports. To za sprawą dwóch porażek iHG podczas siódmego tygodnia zmagań oraz dwóch triumfów Piratów. W ostatnim meczu fazy zasadniczej Illuminar musiało uznać wyższość devils.one i na koniec rozgrywek ligowych zajmie piątą pozycję.

devils.one
1:0 Illuminar Gaming
Sinmivak
Cho’Gath
MeLoNiK
Kled
Bruness
Lee Sin
Kikis
Rek’Sai
Czajek
Zoe
niQ
Ekko
Bullet
Aphelios
Unforgiven
Syndra
Pyrka
Blitzcrank
Jesiz
Senna

Choć na pierwszą krew musieliśmy się trochę naczekać, to ciągłe ganki Kikisa wywierały presję na graczach devils.one, którzy musieli ratować się swoimi Błyskami. Do tego Illuminar miało nieznaczną przewagę w złocie, ale devils.one zgarnęło zarówno pierwszego smoka, jak i Herolda. W dziesiątej minucie wynik zabójstw otworzył Dawid „MeLoNiK” Ślęczka z pomocą Kikisa, ale w przeciągu kilkudziesięciu sekund szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Diabłów – na górnej alei padł Szkudlarek, na midzie Mateusz „Czajek” Czajka samodzielnie pokonał Sebastiana „niQ” Robaka, a na bocie duet DV1 zniszczył pierwszą wieżę.

CZYTAJ TEŻ:
Idzie patch 10.6, a z nim kolejne nerfy Apheliosa i Senny oraz ważne zmiany dla toplanerów

Z czasem Illuminar Gaming zdołało wrócić na właściwe tory i ponownie objęło prowadzenie w złocie, ale liczba trzech Smoków Żywiołów na koncie rywali z pewnością nie była dobrą wiadomością dla iHG. W 25. minucie devils.one zdobyło Duszę Smoka, a różnica w funduszach wynosiła raptem niewiele ponad tysiąc, co stawiało Diabłów w całkiem niezłym położeniu. I choć raz jeszcze Illuminar zaczęło uciekać pod względem złota, to w 27. minucie devils.one zabiło Starszego Smoka, wyeliminowało dwóch rywali, a do tego wszystkiego pokonało Nashora. Z trzema kluczowymi wzmocnieniami drobna różnica w złocie nie miała większego znaczenia – podopieczni Adriana „Zeturala” Dziadkowca nie mieli większych problemów z przypieczętowaniem zwycięstwa.

To było ostatnie spotkanie w ramach fazy zasadniczej trzeciego sezonu Ultraligi. Teraz pozostaje nam czekać na play-offy – w pierwszej ich rundzie zobaczymy formacje z miejsc od trzeciego do szóstego. Po więcej informacji dotyczących mistrzostw Polski w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

piratesports wciąż w walce o czwarte miejsce Ultraligi. behave i spółka pokonują AVEZ

Choć poznaliśmy już wszystkich uczestników play-offów trzeciego sezonu Ultraligi, to sytuacja nie jest jeszcze w pełni rozstrzygnięta. piratesports wc...