fot. Wisła All in! Games Kraków

AGO ratuje honor polskiego CS:GO, pozostałe polskie drużyny z porażkami w ESEA MDL

Powiedzieć, że sytuacja polskich drużyn w ESEA Mountain Dew League wygląda słabo, to tak, jakby nic nie powiedzieć. Tak naprawdę wygląda ona tragicznie i, co gorsza, rodzime składy nie robią nic, by ją zmienić – dość powiedzieć, że po raz kolejny przegrały one większość swoich spotkań.

Jako jedyne honor polskiego Counter-Strike’a uratowało x-kom AGO, które miało już wcześniej zapewniony awans do play-offów MDL-a, ale nadal walczyło o pierwsze miejsce w tabeli. I chociaż ostatecznie Jastrzębie pokonały swojego ostatniego rywala w fazie zasadniczej, Nemigę Gaming, to na fotel lidera i tak nie wskoczą. A wszystko dlatego, że swoje spotkanie wcześniej wygrał przewodzący stawce już od jakiegoś czasu GamerLegion. Kolejne dwa zwycięstwa do swojego dorobku dołożyło także Sprout Pawła „dychy” Dychy, które podobnie jak AGO zobaczymy w kolejnym etapie rywalizacji.

CZYTAJ TEŻ:
oskarish: Gdy ktoś narusza moje zaufanie tak jak Illuminar, to nie jestem w stanie wrócić do takiej drużyny

I na tym dobre informacje się kończą. Już na starcie kolejne rozczarowanie swoim kibiciom zapewnił Actina PACT, który uznał wyższość zarówno Nordavind, jak i wspomnianego Sprout, przez co ma już tylko iluzoryczne szanse na uniknięcie baraży o utrzymanie. A nawet takich szans na ich uniknięcie nie mają Illuminar Gaming oraz Wisła All in! Games Kraków, które w środę przegrały odpowiednio dwa oraz jeden mecz. A to jeszcze nie koniec zmartwień, bo oba polskie składy wciąż są zagrożone bezpośrednim spadkiem i jeśli nie zaczną w końcu punktować, to któryś z nich może spędzić następny sezon w ESEA Advanced.

Komplet środowych wyników prezentuje się następująco:

11 marca
15:00 Actina PACT 2:16 Nordavind Overpass
16:00 Actina PACT 11:16 Sprout Train
17:00 Illuminar Gaming 7:16 BIG Mirage
17:00 Sprout 16:12 Movistar Riders Nuke
17:00 Wisła All in! 17:19 Japaleno Dust2
19:00 x-kom AGO 16:10 Nemiga Gaming Vertigo
20:00 Illuminar Gaming 13:16 Nemiga Gaming Nuke

Po więcej informacji dotyczących ESEA MDL Season 33 zapraszamy do naszej relacji tekstowej, do której przejdziecie po kliknięciu poniższego baneru:

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
bucu, AVEZ Esport, Ultraliga

Burza przeminęła – znamy ostateczną klasyfikację fazy zasadniczej Ultraligi

Faza zasadnicza trzeciego sezonu Ultraligi zakończona. Dzisiaj odbyły się ostatnie mecze w ramach pierwszego etapu zmagań, po których poznaliśmy ostat...