fot. ESL/Bart Oerbekke

Grupa A jak Astralis! Duńczycy z miejscem w drugiej fazie EPL-a, Vitality i NiP nadal w grze o awans

Porażka na inaugurację 11. sezonu ESL Pro League nie pogrzebała nadziei graczy Astralis. Ci z każdym kolejnym meczem grali coraz lepiej i odprawiali z kwitkiem kolejnych rywali. Nie inaczej było w dzisiejszym pojedynku z Teamem Vitality, które Duńczycy zakończyli zwycięstwem. Jednoczesna niespodziewana porażka Ninjas in Pyjamas oznaczała, że to właśnie podopieczni Danny’ego „zonica” Sørensena zakończyli rozgrywki w grupie A na pierwszym miejscu i mogą być pewni gry w drugiej fazie zmagań.

Takiego komfortu nie ma jeszcze ani wspomniany NiP, ani pokonane przez Astralis Vitality. Popularne Pszczoły miały zresztą przed tą kolejką los w swoich rękach – wystarczył im jedynie triumf w ostatniej rundzie i bez oglądania się na wyniki konkurentów to właśnie francuska formacja uplasowałaby się na szczycie swojego zbioru. Niemniej tak się nie stało, jednakże nie spełnił się także czarny scenariusz dla piątki znad Sekwany, w którym ta ostatecznie zostałaby wypchnięta z czołowej trójki przez Team Spirit. Koniec końców TV może być więc umiarkowanie zadowolone, bo przed nią nadal szansa awansu do kolejnego etapu Pro Ligi, o który ekipa z Europy Zachodniej powalczy w barażu.

CZYTAJ TEŻ:
Na`Vi wygrywa grupę B ESL Pro League, Fnatic i forZe powalczą w barażu o awans

Sporym rozczarowaniem dla szwedzkich kibiców może być postawa Ninijas in Pyjamas, które tego wieczoru uległo absolutnym outsiderom grupy, czyli ENCE. Finowie wreszcie mogą cieszyć się ze zwycięstwa, choć przesadnej radości w ich obozie raczej nie ma – w końcu i tak zajęli oni ostatnią pozycję w grupie, a aż do dziś nie mieli na koncie choćby jednej wygranej gry. Triumf „na pocieszenie” stał się również udziałem GODSENT, które pogrzebało jakiekolwiek nadzieje zawodników Spirit na uplasowanie się w górnej połowie tabeli. Dziś międzynarodowy skład zaprezentował się zdecydowanie lepiej niż piątka z regionu CIS i tym samym przeskoczył ją w finalnej klasyfikacji.

Oto komplet dzisiejszych wyników w grupie A ESL Pro League:

24 marca

Grupa A

22:00 Astralis 2:1 Team Vitality
Dust2 16:10
Overpass 17:19
Nuke 16:8
22:00 Ninjas in Pyjamas 1:2 ENCE
Train 10:16
Overpass 16:4
Inferno 8:16
22:00 GODSENT 2:0 Team Spirit
Inferno 16:9
Nuke 16:13

Tak prezentuje się tabela grupy A:

Grupa A – Europa
# Drużyna M W P
1. Astralis 5 4 1
2. Team Vitality 5 3 2
3. Ninjas in Pyjamas 5 3 2
4. GODSENT 5 2 3
5. Team Spirit 5 2 3
6. ENCE 5 1 4
Legenda:
 Awans do drugiej fazy grupowej
 Awans do barażu o awans
 Brak awansu

Kolejne zmagania w Pro Lidze już w najbliższy czwartek. Wszystkie spotkania z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat 11. sezonu ESL Pro League zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Na`Vi wygrywa grupę B ESL Pro League, Fnatic i forZe powalczą w barażu o awans

Po dwóch porażkach na start zmagań w europejskiej dywizji ESL Pro League poniesionych przez Natus Vincere nikt raczej nie przypuszczał, że mistrzowie...