fot. devils.one/Wiki Wójcik

Illuminar powstrzymane przez devils.one po raz trzeci. Diabły zagrają w małym finale Ultraligi

W dwóch poprzednich sezonach Ultraligi devils.one i Illuminar Gaming mierzyły się w małym finale play-offów. W trzeciej odsłonie rozgrywek los związał obie drużyny już w półfinale, ale rezultat był ten sam, co poprzednio. Diabły po raz kolejny pozbawiły szans iHG na udział w European Masters – i to w całkiem przekonującym stylu. Podopieczni Adriana „Zeturala” Dziadkowca potrzebowali czterech starć w serii BO5, aby zapewnić sobie miejsce w małym finale trzeciego sezonu Ultraligi u boku AGO ROGUE.

devils.one 3:1 Illuminar Gaming

devils.one 1:0 Illuminar Gaming
Sinmivak
Renekton
MeLoNiK
Gangplank
Bruness
Gragas
Kikis
Pantheon
Czajek
Akali
niQ
Sylas
Bullet
Senna
Unforgiven
Miss Fortune
Pyrka
Nautilus
Jesiz
Rakan

Pierwsze do ataku ruszyło Illuminar Gaming – w ósmej minucie Mateusz „Kikis” Szkudlarek zgankował dolną aleję, ale po nieudanej inicjacji gracze iHG musieli się ewakuować. Ich plany pokrzyżował Bruno „Bruness” Freund, który przelał pierwszą krew, a chwilę później zabójstwo zapisał również Robert „Bullet” Pruchniewski. Kilka minut później po jeszcze bardziej chaotycznej walce devils.one zgarnęło trzy kolejne eliminacje, a dzięki wcześniej zdobytemu Heroldowi Diabły zniszczyły również pierwszą wieżę. W ciągu pierwszego kwadransa DV1 wypracowało sobie blisko pięć tysięcy złota przewagi, a do tego miało również jedno wzmocnienie smoka i sytuacja Illuminar szybko stała się bardzo nieciekawa.

iHG przełamało w końcu impas i otworzyło wynik swoich fragów, ale na niewiele to się zdało – devils.one w zawrotnym tempie powiększało swoje prowadzenie i wykonywało kolejne kroki w kierunku wygranej. Nawet gdy wydawało się, że Illuminar znalazło dobry teamfight, w ostatecznym rozrachunku i tak górą wychodzili rywale. Jeszcze przed zabiciem Nashora padł pierwszy inhibitor iHG, a już z fioletowym wzmocnieniem DV1 otworzyło sobie drogę do Nexusa również na górnej alei. Po eliminacji dwóch wrogów w 32. minucie Diabły nie zamierzały już dłużej zwlekać i dopięły formalności.

Illuminar Gaming 0:1 devils.one
MeLoNiK
Sett
Sinmivak
Akali
Kikis
Sejuani
Bruness
Gragas
niQ
Kassadin
Czajek
Renekton
Unforgiven
Miss Fortune
Bullet
Caitlyn
Jesiz
Nautilus
Pyrka
Braum

Podobnie jak w poprzednim starciu pierwszy cios próbował wyprowadzić Kikis, ale devils.one odpowiedziało kontrgankiem i teleportem ze strony Mateusza „Czajka” Czajki. To właśnie midlaner devils.one przelał pierwszą krew, a blisko sześć minut później dopisał na konto drugie zabójstwo po walce o Herolda. Choć śmiertelny cios bestii zadało Illuminar, to żaden z graczy nie podniósł jej Oka, co tylko umocniło Diabłów na prowadzeniu. iHG jednak odrobiło nieco straty, niszcząc wieże zewnętrzne na skrajnych alejach, dzięki czemu sytuacja Sebastiana „niQ” Robaka i spółki nie była aż tak opłakana, jak przed przerwą.

CZYTAJ TEŻ:
Słabszy Wukong i mocniejszy Nasus. Co jeszcze czeka nas w patchu 10.7 w LoL-u?

Wszystko wyglądało dość przyzwoicie aż do dziewiętnastej minuty. Mimo udanego użycia Czasu na Ostrzał przez Williama „Unforgivena” Nieminena w walce o Smoka Ognia, w przeciągu kilkunastu sekund Szwed i wszyscy jego kompani zostali pozbawieni życia, co pchnęło rozgrywkę mocno do przodu. Różnica w złocie w mgnieniu oka przekroczyła pięć tysięcy i choć nie rosła ona w niebywałym tempie, to devils.one stale przybliżało się do wygranej. W kolejnych minutach zawodnicy Illuminar zaczęli padać jak muchy, a po porażce w okolicach leżach smoka nie mieli już nic do powiedzenia w tym spotkaniu. devils.one skierowało się prosto na dolną aleję i szybko pozbyło się inhibitora oraz samego Nexusa.

Illuminar Gaming 1:0 devils.one
MeLoNiK
Kled
Sinmivak
Sett
Kikis
Elise
Bruness
Lee Sin
niQ
Pantheon
Czajek
Neeko
Unforgiven
Kai’Sa
Bullet
Miss Fortune
Jesiz
Zyra
Pyrka
Karma

Zgodnie z tradycją pierwszą krew przelało devils.one, tym razem jednak w dżungli. Kikis nie spodziewał się wejścia trójki rywali pod jego czerwone wzmocnienie i w mgnieniu oka pożegnał się z życiem. W dziewiątej minucie stan eliminacji devils.one powiększył Bruness, a wraz z upływem czasu DV1 raz jeszcze rozpędzało się coraz bardziej. Jednak nim na zegarze pojawił się kwadrans Illuminar zaczęło odrabiać straty, aż wreszcie zupełnie zniwelowało różnicę w złocie, rozpalając na nowo iskierkę nadziei w sercach swoich fanów.

Taki stan rzeczy utrzymywał się jeszcze przez dłuższy czas – obie drużyny szły łeb w łeb pod względem zdobytego złota, ale Diabły były o jednego smoka od zdobycia Duszy. Jednak po przegranej walce w 38. minucie Illuminar zrównało liczbę smoków obu drużyn, a następnie bez problemów zabiło również Nashora. Z fioletowym wzmocnieniem Illuminar zniszczyło wszystkie inhibitory stawiając devils.one pod ścianą. Mimo problemów z zakończeniem spotkania w tym momencie tuż po zabiciu czwartego Smoka Ognia Illuminar rozniosło wrogów w proch i bez przeszkód na drodze sięgnęło po upragnione pierwsze zwycięstwo w serii.

devils.one 1:0 Illuminar Gaming
Sinmivak
Gangplank
MeLoNiK
Aatrox
Bruness
Gragas
Kikis
Pantheon
Czajek
Azir
niQ
Sylas
Bullet
Senna
Unforgiven
Kai’Sa
Pyrka
Nautilus
Jesiz
Thresh

devils.one postanowiło wrócić na niebieską stronę mapy z nadzieją na zamknięcie spotkania wynikiem 3:1. W efekcie oglądaliśmy podobne kompozycje do tych w inaugurującym starciu, z pewnymi wyjątkami. Najważniejszym był ponowny wybór Kai’Sy dla Unforgivena, która była głównym architektem pierwszej wygranej Illuminar w tej serii. Akcja w pierwszych minutach toczyła się jednak głównie na górnej alei, gdzie po bardzo wątpliwym wejściu pod wieżę padł Kikis. devils.one po przelaniu pierwszej krwi starało się zwiększyć presję i wykradło niebieskie wzmocnienie rywali, ale w późniejszej walce straciło trzech graczy. Dżungler iHG zrehabilitował się za oddanie premierowej eliminacji przeciwnikom i wkrótce po tym pokonał również Mateusza „Czajka” Czajkę. Midlaner DV1 miał spore problemy, bo kilka minut później ponownie oglądał szary ekran, a Illuminar zgarnęło Smoka Górskiego.

Jeszcze przed dwudziestą minutą devils.one zniszczyło dwie wieże na midzie, dzięki czemu zyskało nieznaczną przewagę w złocie, ale Kikis kradnąc smoka Diabłom starał się utrzymać swój zespół na powierzchni. W 28. minucie jednak sytuacja stała się niezwykle klarowna – po tańcach dookoła Nashora Illuminar postanowiło pociągnąć za spust i ruszyło na rywali, ale ta decyzja okazała się opłakana w skutkach. Po wyeliminowaniu trzech oponentów (w tym dżunglera) zabicie Barona przez devils.one było banalnym zadaniem i iHG znalazło się na krawędzi. Ze wzmocnieniem bestii DV1 zniszczyło dwie wieże, a wkrótce po tym również inhibitor. Zmuszone do defensywy Illuminar szybko wytracało kolejne atuty, aż wreszcie w 35. minucie po ostatniej walce drużynowej już we własnej bazie musiało uznać wyższość DV1.

Kolejnym meczem w ramach Ultraligi będzie pojedynek devils.one z AGO ROGUE. Zwycięzca tego spotkania nie tylko będzie miał okazję stanąć do walki z K1ck eSports Clubem o tytuł mistrza Polski w League of Legends, ale też będzie reprezentowała polską scenę LoL-a na European Masters. To spotkanie zaplanowane jest na najbliższy wtorek, natomiast dzień później poznamy triumfatora trzeciego sezonu Ultraligi. Po więcej informacji dotyczących tej edycji rozgrywek Polsat Games zapraszamy do naszej relacji tesktowej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Riot Games

1,5 miliona dolarów na walkę z koronawirusem od spółki Riot Games i jej założycieli

Od dobrych kilku dni słyszymy o zaangażowaniu różnych firm oraz osób prywatnych w pomoc w walce z pandemią koronawirusa. Nie brak także podobnych inic...