W ubiegłych dniach byliśmy świadkami wielu znaczących zdarzeń zarówno na polskiej, jak i na międzynarodowej scenie esportowej. W naszym kraju Filip "NEO" Kubski i Wiktor "TaZ" Wojtas zaprezentowali nową organizację, której są właścicielami – HONORIS, a Kacper "A83650" Kwieciński ogłosił zakończenie kariery. Za granicą natomiast wprowadzono wiele zmian w składach czołowych ekip CS:GO i co więcej, zapowiedziano kolejny przystanek kwalifikacji do Majora czy ujawniono nowe szczegóły na temat ligi Rainbow Six: Siege. Oto najważniejsze wydarzenia ostatniego tygodnia.

Zaprezentowano HONORIS – organizację NEO i TaZa

W ubiegły poniedziałek zaprezentowano nową organizację na polskim rynku esportowym. Kluczowe role pełnią w niej Wiktor "TaZ" Wojtas i Filip "NEO" Kubski, którzy są jej właścicielami.

https://cybersport.pl/255036/neo-i-taz-odslaniaja-karty-legendy-cs-a-oficjalnie-prezentuja-swoja-organizacje-honoris-stomp-prism-reiko/

 Zmiany w aktywnym składzie Astralis

Zaledwie kilka dni po potwierdzeniu angażu Jakoba „JUGiego” Hansena w Astralis, zastąpił on w podstawowym składzie Lukasa „gla1ve’a” Rossandera, który udał się na trzymiesięczny urlop zdrowotny.

https://cybersport.pl/255136/zmiana-w-aktywnym-skladzie-astralis-gla1ve-na-urlopie-zdrowotnym/

YEKINDAR nowym graczem Virtus.pro

Zgodnie z plotkami, Mareks „YEKINDAR” Gaļinskis stał się nowym graczem Virtus.pro. Łotysz zajął w składzie CS:GO miejsce należące do Timura „bustera” Tulepova, który wylądował na ławce rezerwowych.

https://cybersport.pl/255675/yekindar-nowym-graczem-virtus-pro-organizacja-rozszerza-sztab-szkoleniowy/

Znamy szczegóły europejskich rozgrywek Rainbow Six

Wraz z przejęciem przez Ubisoft organizacji europejskich rozgrywek w Rainbow Six: Siege, zmodyfikowano nieco ich zasady. W przyszłym sezonie liga będzie liczyć dziesięć zespołów, w tym osiem z poprzedniej edycji. Zmieni się też rola Ligi Challenger, do której awansują bezpośrednio mistrzowie dziewięciu regionalnych turniejów, w tym Rainbow Six Polish Masters.

https://cybersport.pl/255326/znamy-szczegoly-europejskich-rozgrywek-r6-z-polskiej-ligi-wprost-do-challengera/

A83650 kończy profesjonalną karierę

Kacper „A83650” Kwieciński wydał oświadczenie, w którym poinformował o zakończeniu kariery profesjonalnego gracza. Jeden z najlepszych rodzimych zawodników w Hearthstone’a podjął tę decyzję ze względu na brak motywacji do dalszej gry.

https://cybersport.pl/255459/a83650-konczy-kariere-profesjonalnego-gracza/

DreamHack zapowiada cztery kobiece turnieje CS:GO

Po ubiegłorocznym turnieju Showdown DreamHack postanowił przywrócić turnieje dla kobiet jako serię czterech imprez online. Zmagania odbędą się oddzielnie w Europie i Ameryce Północnej. Pierwsze rozgrywki odbędą się w ramach Showdown Fall w lipcu, zaś na kolejne przyjdzie nam poczekać aż do jesieni. Łączna pula nagród wyniesie aż 100 tysięcy dolarów.

https://cybersport.pl/255339/dreamhack-zapowiada-cztery-kobiece-turnieje-csgo-na-stole-100-tysiecy-dolarow/

Jactroll pozostaje w walce o mistrzostwo LEC

Po rozczarowującym wiosennym splicie League of Legends European Championship zmiany w Vitality były w zasadzie pewne. Jakub „Jactroll” Skurzyński o miejsce na serwerze rywalizował będzie Labrosem „labrovem” Papoutsakisem.

https://cybersport.pl/255212/jactroll-dalej-w-walce-o-mistrzostwo-lec-vitality-prezentuje-sklady-na-letni-split/

Ogłoszono kolejny przystanek eliminacji do Majora w Rio

Ogłoszono cs_summit 6, czyli kolejną imprezę, dzięki której będzie można starać się zakwalifikować na brazylijskiego Majora CS:GO. Zaoferuje ona o 25% więcej punktów niż niedawno zakończone ESL One Road to Rio.

https://cybersport.pl/255225/ogloszono-kolejny-przystanek-eliminacji-do-brazylijskiego-majora-csgo/

Kolejne zmiany w składzie MIBR

Ponownie staliśmy się świadkami zmiany w szeregach MIBR. Do zespołu CS:GO dołączył Alencar "trk" Rossato, który zajął miejsce Ignacio „meyerna” Meyera.

https://cybersport.pl/255256/kolejna-proba-powrotu-na-szczyt-mibr-angazuje-trk-kosztem-meyerna/

hampus dołącza do Ninjas in Pyjamas

Z aktywnym składem CS:GO Ninjas in Pyjamas pożegnał się Jonas “Lekr0” Olofsson, który zasiadł na ławce rezerwowych. Na jego miejsce wskoczył natomiast Hampus “hampus” Poser sprowadzony z GamerLegionu.

https://cybersport.pl/255170/zmiana-w-ninjas-in-pyjamas-hampus-dolacza-do-druzyny/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.