STS
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 18-24 maja

W ubiegłych dniach byliśmy świadkami wielu znaczących zdarzeń zarówno na polskiej, jak i na międzynarodowej scenie esportowej. W naszym kraju Filip „NEO” Kubski i Wiktor „TaZ” Wojtas zaprezentowali nową organizację, której są właścicielami – HONORIS, a Kacper „A83650” Kwieciński ogłosił zakończenie kariery. Za granicą natomiast wprowadzono wiele zmian w składach czołowych ekip CS:GO i co […]

W ubiegłych dniach byliśmy świadkami wielu znaczących zdarzeń zarówno na polskiej, jak i na międzynarodowej scenie esportowej. W naszym kraju Filip „NEO” Kubski i Wiktor „TaZ” Wojtas zaprezentowali nową organizację, której są właścicielami – HONORIS, a Kacper „A83650” Kwieciński ogłosił zakończenie kariery. Za granicą natomiast wprowadzono wiele zmian w składach czołowych ekip CS:GO i co więcej, zapowiedziano kolejny przystanek kwalifikacji do Majora czy ujawniono nowe szczegóły na temat ligi Rainbow Six: Siege. Oto najważniejsze wydarzenia ostatniego tygodnia.

Zaprezentowano HONORIS – organizację NEO i TaZa

W ubiegły poniedziałek zaprezentowano nową organizację na polskim rynku esportowym. Kluczowe role pełnią w niej Wiktor „TaZ” Wojtas i Filip „NEO” Kubski, którzy są jej właścicielami.

NEO i TaZ odsłaniają karty! Legendy CS-a oficjalnie prezentują swoją organizację

 Zmiany w aktywnym składzie Astralis

Zaledwie kilka dni po potwierdzeniu angażu Jakoba „JUGiego” Hansena w Astralis, zastąpił on w podstawowym składzie Lukasa „gla1ve’a” Rossandera, który udał się na trzymiesięczny urlop zdrowotny.

Zmiana w aktywnym składzie Astralis! gla1ve na urlopie zdrowotnym

YEKINDAR nowym graczem Virtus.pro

Zgodnie z plotkami, Mareks „YEKINDAR” Gaļinskis stał się nowym graczem Virtus.pro. Łotysz zajął w składzie CS:GO miejsce należące do Timura „bustera” Tulepova, który wylądował na ławce rezerwowych.

YEKINDAR nowym graczem Virtus.pro. Organizacja rozszerza sztab szkoleniowy

Znamy szczegóły europejskich rozgrywek Rainbow Six

Wraz z przejęciem przez Ubisoft organizacji europejskich rozgrywek w Rainbow Six: Siege, zmodyfikowano nieco ich zasady. W przyszłym sezonie liga będzie liczyć dziesięć zespołów, w tym osiem z poprzedniej edycji. Zmieni się też rola Ligi Challenger, do której awansują bezpośrednio mistrzowie dziewięciu regionalnych turniejów, w tym Rainbow Six Polish Masters.

Znamy szczegóły europejskich rozgrywek R6! Z polskiej ligi wprost do Challengera

A83650 kończy profesjonalną karierę

Kacper „A83650” Kwieciński wydał oświadczenie, w którym poinformował o zakończeniu kariery profesjonalnego gracza. Jeden z najlepszych rodzimych zawodników w Hearthstone’a podjął tę decyzję ze względu na brak motywacji do dalszej gry.

A83650 kończy karierę profesjonalnego gracza!

DreamHack zapowiada cztery kobiece turnieje CS:GO

Po ubiegłorocznym turnieju Showdown DreamHack postanowił przywrócić turnieje dla kobiet jako serię czterech imprez online. Zmagania odbędą się oddzielnie w Europie i Ameryce Północnej. Pierwsze rozgrywki odbędą się w ramach Showdown Fall w lipcu, zaś na kolejne przyjdzie nam poczekać aż do jesieni. Łączna pula nagród wyniesie aż 100 tysięcy dolarów.

DreamHack zapowiada cztery kobiece turnieje CS:GO, na stole 100 tysięcy dolarów

Jactroll pozostaje w walce o mistrzostwo LEC

Po rozczarowującym wiosennym splicie League of Legends European Championship zmiany w Vitality były w zasadzie pewne. Jakub „Jactroll” Skurzyński o miejsce na serwerze rywalizował będzie Labrosem „labrovem” Papoutsakisem.

Jactroll dalej w walce o mistrzostwo LEC. Vitality prezentuje składy na letni split

Ogłoszono kolejny przystanek eliminacji do Majora w Rio

Ogłoszono cs_summit 6, czyli kolejną imprezę, dzięki której będzie można starać się zakwalifikować na brazylijskiego Majora CS:GO. Zaoferuje ona o 25% więcej punktów niż niedawno zakończone ESL One Road to Rio.

Ogłoszono kolejny przystanek eliminacji do brazylijskiego Majora CS:GO!

Kolejne zmiany w składzie MIBR

Ponownie staliśmy się świadkami zmiany w szeregach MIBR. Do zespołu CS:GO dołączył Alencar „trk” Rossato, który zajął miejsce Ignacio „meyerna” Meyera.

Kolejna próba powrotu na szczyt. MIBR angażuje trk kosztem meyerna

hampus dołącza do Ninjas in Pyjamas

Z aktywnym składem CS:GO Ninjas in Pyjamas pożegnał się Jonas “Lekr0” Olofsson, który zasiadł na ławce rezerwowych. Na jego miejsce wskoczył natomiast Hampus “hampus” Poser sprowadzony z GamerLegionu.

Zmiana w Ninjas in Pyjamas! hampus dołącza do drużyny


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czy jest na sali lekarz? Mam chorą Mysz

Jeżeli ktoś myślał, że eliminacja North w grupie A w ramach DreamHack Masters Spring 2020 była zaskakująca, to grupa B przyniosła jeszcze większą nies...