fot. ESL/Bart Oerbekke

Sześciu chętnych, jeden tytuł. Ruszają play-offy ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020

Dla dwóch ekip przygoda z ESL Mistrzostwami Polski Wiosna 2020 dobiegła już końca. Pozostała szóstka powalczy natomiast o mistrzowski tytuł podczas ruszającej już dziś fazy pucharowej, która zacznie się od ćwierćfinałów. A kogo w nich zobaczymy?

Actina PACT vs Izako Boars
16:00 (BO3)

Jako pierwsze na serwerze zameldują się Actina PACT oraz Izako Boars i w tym wypadku nietrudno wskazać faworytów. Tymi będą Jacek „MINISE” Jeziak i spółka, którzy jeszcze podczas fazy zasadniczej bardzo długo dotrzymywali kroku Illuminar Gaming i x-komowi AGO, niemal do samego końca rywalizując o bezpośredni awans do półfinału. Z kolei popularne Dziki w trakcie sezonu wielokrotnie miały problem z postawieniem kropki nad i, co przypłaciły utratą wielu punktów i nerwową walką o utrzymanie do ostatniej kolejki. Zespoły znajdują się więc na dwóch różnych biegunach, zaś ambicje PACTU sięgają o wiele dalej niż tylko do piątkowego pojedynku. – W tym roku chcemy pójść po mistrzostwo. Myślę, że nigdy wcześniej nasze szanse nie były tak duże – zapewniał nasz serwis Kacper „darko” Ściera. Najpierw jednak on i jego koledzy muszą poradzić sobie z pierwszą przeszkodą w postaci IB, które miesiąc temu niespodziewanie ograło ich na Trainie i ma zapewne chrapkę na sprawienie kolejnej niespodzianki.

CZYTAJ TEŻ:
Faza ligowa ESL Mistrzostw Polski za nami. Kto wypadł najlepiej, kto najsłabiej?
Wisła All in! vs AVEZ Esport
19:00 (BO3)

Trzy godziny później rozpocznie się teoretycznie o wiele bardziej wyrównany mecz, w ramach którego naprzeciwko siebie staną Wisła All in! Games Kraków oraz AVEZ Esport. Co oczywiste, oba zespoły spotkały się ze sobą już w poprzednim etapie zmagań i wówczas doszło między nimi do podziału punktów. W końcowej tabeli dzieliło je natomiast zaledwie jedno oczko, trudno więc tak naprawdę wskazać kogoś, kto miałby faktycznie większe szanse na wygraną, czego świadomi są też zwodnicy. – AVEZ jest trudnym rywalem, ale prezentującym bardzo zbliżone do nas umiejętności. Wobec tego trudno wskazać mi faworyta – mówił w rozmowie z naszym serwisem Grzegorz „SZPERO” Dziamałek. Trzeba jednak pamiętać, że Biała Gwiazda ma w swoich szeregach Grzegorza „jedqra” Jędrasa, który podczas fazy zasadniczej jako jedyny uczestnik ESL MP przebił barierę 300 fragów. Z kolei AVEZ nadal szuka zgrania z Pawłem „byalim” Bielińskim, który jakiś czas temu zastąpił Michała „MOLSIEGO” Łąckiego.

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

IB czy PACT? Wisła czy AVEZ? Sprawdzamy kursy STS-u na ćwierćfinały ESL MP

Miesiąc i dwa dni po starcie wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski 2020 rusza faza pucharowa. W niej zobaczymy najlepszą szóstkę rozgrywek, która pow...

>