STS
fot. AGO ROGUE

Sensacje wisiały na włosku, ale nic z tego. Faworyci lepsi podczas środowych meczów Ultraligi

Dobiegł końca szósty dzień fazy zasadniczej Alior Bank Ultraligi. W środowych pojedynkach wskazanie faworyta do wygranej było w większości bardzo łatwym zadaniem, ale jak to w życiu bywa – czasem od teorii do praktyki daleka droga. A w praktyce, choć wszystkie faworyzowane drużyny koniec końców sięgały po zwycięstwo, to nie zawsze przychodziło ono łatwo. Szczególnie […]

Dobiegł końca szósty dzień fazy zasadniczej Alior Bank Ultraligi. W środowych pojedynkach wskazanie faworyta do wygranej było w większości bardzo łatwym zadaniem, ale jak to w życiu bywa – czasem od teorii do praktyki daleka droga. A w praktyce, choć wszystkie faworyzowane drużyny koniec końców sięgały po zwycięstwo, to nie zawsze przychodziło ono łatwo.

Szczególnie trudną przeprawę – ku zaskoczeniu zdecydowanej większości – miał 7more7 Pompa Team, któremu przyszło mierzyć się z piratesports. Po względnie wyrównanym początku w 22. minucie Piraci ruszyli  z kopyta i zgarnęli Barona, a kilka minut później również drugiego. Wydawało się, że tylko minuty dzielą nas od zwycięstwa piratesports, ale gracze Pompy w porę się przebudzili i koniec końców to oni mogli cieszyć się z wygranej – już piątej w tym sezonie rozgrywek.

W bardziej zaciętym meczu mogło również dojść, jeśli nie do sensacji, to choć niespodzianki. K1ck Neosurf mierzyło się z Illuminar Gaming, a wczesna faza gry należała do ekipy Marcina „Warsziego” Surały. Dopiero z czasem wicemistrzowie European Masters zaczęli rządzić na mapie i odnieśli zwycięstwo. Dwa pozostałe mecze bez większej historii – najpierw AGO ROGUE rozprawiło się z Gentlemen’s Gaming, a na koniec dnia PRIDE nie miało większych szans w starciu przeciwko Komputronik H34T.

Wyniki wszystkich środowych meczów Alior Bank Ultraligi:

24 czerwca
17:30 Gentlemen’s Gaming 0:1 AGO ROGUE relacja
18:30 7more7 Pompa Team 1:0 piratesports relacja
19:30 Illuminar Gaming 0:1 K1ck Neosurf relacja
20:30 Komputronik H34T 1:0 PRIDE relacja

Klasyfikacja po trzecim tygodniu:

# Drużyna M W P % wygranych
1. AGO ROGUE 6 6 0 100%
2. 7more7 Pompa Team 6 5 1 83%
3. K1ck Neosurf 6 4 2 67%
3. Komputronik H34T 6 4 2 67%
5. Illuminar Gaming 6 3 3 50%
6. piratesports 6 1 5 17%
6. Gentlemen’s Gaming 6 1 5 17%
8. PRIDE 6 0 6 0%
Legenda:
Awans do 2. rundy fazy pucharowej
Awans do ćwierćfinału fazy pucharowej
Brak awansu do fazy pucharowej

Teraz czeka nas kilka dni przerwy, gdyż czwarta kolejka Ultraligi rozpocznie się dopiero w najbliższy wtorek. Zainauguruje ją spotkanie na szczycie – 7more7 Pompa Team zmierzy się z AGO ROGUE w walce o wdarcie się na fotel lidera. Jeśli jednak wygra akademia Łotrzyków, to nie dość, że pierwszą połowę fazy zasadniczej zakończy z perfekcyjnym bilansem, to w dodatku jej pozycja na pierwszym miejscu będzie jeszcze bezpieczniejsza. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących trwającej edycji Mistrzostw Polski w League of Legends znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pechowa trzynastka dla sześciu postaci. Aphelios, Yuumi i inni osłabieni w patchu 10.13

Minionej nocy na serwerach League of Legends pojawiła się kolejna aktualizacja, tym razem oznaczona numerem 10.13. Ten patch głównie koncentruje się n...