Dzisiaj zakończyła się faza grupowa ESL One Cologne 2020: Online. Swoje spotkania w dolnej drabince grupy B na tarczy skończyły OG oraz Team Vitality, w związku z czym właśnie te formacje zajęły dwa ostatnie miejsca w fazie pucharowej turnieju.

FaZe Clan 0:2 Team Vitality
Dust2 16:19 Nuke 14:16 Inferno

Wieczorne starcie zostało zainaugurowane na Duście2, gdzie przez długi czas FaZe Clan nie mógł wyjść z cienia Teamu Vitality. Podopieczni Janko "YNk" Paunovicia mieli po swojej stronie atut w postaci gry w ataku, ale nie umieli zrobić z niego użytku. Podźwignęli się dopiero przy stanie 3:9, wygrywając od tamtego momentu wszystkie rundy do końca pierwszej części pojedynku. Ich łupem padła także runda pistoletowa w obronie i nieoczekiwanie z prowadzenia Pszczółek nie zostało już nic. Żaden z zespołów nie podostrzył na dłużej warunków gry, co zagwarantowało nam dodatkowe minuty emocji w dogrywce. W niej Mathieu "ZywOo" Herbaut z kolegami pomylili się tylko raz i wykonali duży krok w stronę ćwierćfinału.

CZYTAJ TEŻ:
MAD Lions słabsze od OG – koniec przygody innocenta z ESL One Cologne

Międzynarodowa piątka mogła odkuć się na wybranym przez przeciwnika Nuke'u, natomiast jej gra pozostawiała wiele do życzenia. Gracze FaZe Clanu zaczynali po w teorii łatwiejszej stronie broniącej, a na ich konto trafiła pistoletówka i dwie kolejne potyczki. Mogło wydawać się, że to świetny punkt wyjścia do zdominowania rywala i ustawienia się przed drugą połową. Guzik prawda, bo to Francuzi najczęściej zgarniali rundy z pełnym uzbrojeniem, co przełożyło się na pięć oczek przewagi w przerwie. Już po zmianie stron obraz gry nie ulegał większym zmianom i widmo eliminacji zajrzało w oczy ekipy Nikoli "NiKo" Kovača. Ta nie zamierzała jednak tak łatwo odpuszczać sprawy i dosłownie w ostatniej chwili, przy wyniku 7:15, rozpoczęła szalony pościg. Pościg prawie zakończył się sukcesem, bo formacja otarła się o dogrywkę, do której zabrakło jej tylko, lub aż, jednej rundy.


Jutro zaczynamy zabawę w ramach fazy pucharowej. W pierwszym spotkaniu 1/4 finału w centrum akcji zobaczymy graczy Complexity Gaming i Heroic, w drugim zawalczą natomiast Sprout i Team Vitality. Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można w Polsat Games. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji.