STS
fot. Polska Liga Esportowa

Izako Boars o krok od awansu do LOOT.BET/CS, Pompa w pogoni za kolejnymi punktami w ESEA

Za rogiem czuć już unoszący się zapach weekendu, ale jeszcze trochę – przed nami cały piątek. Piątek, który chociaż po części będzie można uprzyjemnić sobie oglądając poczynania polskich drużyn CS:GO na arenie międzynarodowej.

Jako pierwsi swojej szansy poszukają reprezentanci Izako Boars, którzy dzięki wczorajszemu zwycięstwu nad VP.Prodigy są już o krok od awansu do LOOT.BET/CS Season 8. Aby osiągnąć swój cel, popularne Dziki muszą wygrać jeszcze jedno spotkanie – pierwsza okazja ku temu właśnie dziś. O godzinie 16:30 podopieczni Bartosza „Hypera” Wolnego zmierzą się bowiem z Finami z SJ Gaming, którzy dzień wcześniej niespodziewanie ograli FATE Esports. Jeżeli polska piątka poradzi sobie i z tym przeciwnikiem, to zapewni sobie przepustkę do wspomnianych wyżej rozgrywek. W przypadku porażki spadnie ona natomiast do dolnej drabinki, w której o godzinie 20:00 w meczu ostatniej szansy podejmie wspomniane FATE lub akademię Virtus.pro.

CZYTAJ TEŻ:
Transferowa karuzela nad Wisłą – wrzesień 2020

W międzyczasie na serwerze zamelduje się też Pompa Team, przed którym kolejne starcie na poziomie ESEA Main. Jak dotychczas Rafał „iso” Tync i jego koledzy na trzecim poziomie rozgrywkowym radzili sobie dość przeciętnie i z dziewięciu meczów wygrali zaledwie trzy. Co więcej, dwie z tych wygranych miały miejsce jeszcze na początku sezonu, bo potem rodzima piątka zanotowała mało chlubną serię pięciu porażek. W efekcie zespół zajmuje odległe, 70. miejsce w tabeli i jeżeli chce wreszcie zacząć się w niej piąć, musi zwyciężać. Niemniej takie same plany ma najbliższy rywal Pompy, ARCRED z Uzbekistanu, które może pochwalić się podobnym bilansem.

Lista najciekawszych piątkowych spotkań CS:GO prezentuje się następująco:

2 października
16:30 Izako Boars vs  SJ Gaming BO3 transmisja
17:00 Pompa Team vs ARCRED BO1
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Na`Vi i Heroic zawalczą o wielki finał ESL Pro League. Poznamy też finalistów drabinki przegranych

Już dziś poznamy pierwszego uczestnika wielkiego finału 12. sezonu ESL Pro League. W meczu dnia Natus Vincere zmierzy się z Heroic. Nieco wcześniej na...