STS
fot. Polska Liga Esportowa

Polskie derby w LOOT.BET/CS, a do tego wysyp spotkań w ligach ESEA

Jeżeli ktoś ma wolny wieczór i jednocześnie jest fanem polskiego Counter-Strike’a, to… już nie ma wolnego wieczoru. W środę czeka nas bowiem prawdziwy wysyp spotkań z udziałem naszych rodaków – większość z nich w ligach ESEA, aczkolwiek nie wszystkie.

Dzień zaczniemy bowiem od mocnego uderzenia w postaci polskich derbów w LOOT.BET/CS Season 8. O godzinie 16:30 na serwerze zameldują się x-kom AGO oraz Izako Boars, które natrafiły na siebie już w pierwszej rundzie internetowych zmagań. Teoretycznie wynik tej potyczki nie będzie mieć jeszcze aż tak dużego znaczenia, bo to dopiero początek rywalizacji – ale tylko teoretycznie. W praktyce wygrany postawi pierwszy krok na drodze do play-offów, przegrany odbierze sobie częściowo bufor bezpieczeństwa. Faworytami będą oczywiście Jastrzębie, niemniej należy pamiętać, że dopiero co dokonały one dwóch roszad w swoim składzie, a także zmieniły prowadzącego, podczas gdy Dziki po miesiącach wspólnej gry zdążyły już wypracować jako takie zgranie. Tak naprawdę żaden wynik nie będzie zaskoczeniem.

CZYTAJ TEŻ:
AVEZ i Illuminar nie wykorzystały szansy. Polskie ekipy odpadają z eliminacji do IEM Beijing-Haidian

Teraz pora przejść do lig ESEA. W Mountain Dew League swoje mecze rozegrają dziś wszyscy zawodnicy z Polski – zarówno Michał „snatchie” Rudzki i Paweł „dycha” Dycha, którzy ze swoim Sprotu zajmują fotel wicelidera, jak i czerwona latarnia rozgrywek, AVEZ Esport. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić właśnie na Ośmiornice, które wygrały zaledwie jedno z siedmiu rozegranych przez siebie spotkań i ewentualna porażka z Nexus Gaming jeszcze bardziej skomplikuje ich i tak nie najlepszą sytuację. Dwie szanse na przebicie się do czołowej ósemki będzie mieć Actina PACT, który podejmie FATE Esports oraz liderów z HellRaisers. Dziać się będzie też na niższych poziomach rozgrywkowych, gdzie szans na punkty szukać będą Team Gaminate, Arcane Wave oraz PGE Turów Zgorzelec.

Lista najciekawszych środowych spotkań CS:GO prezentuje się następująco:

7 października
16:30 x-kom AGO vs  Izako Boars BO3 transmisja
17:00 Sprout vs  forZe BO1 transmisja
18:15 AVEZ Esport vs  Nexus Gaming BO1 transmisja
18:15 Actina PACT vs  HellRaisers BO1
19:00 Team Gaminate vs  Level Up esports BO1  
19:30 Sprout vs  Nordavind DNB BO1
19:30 Actina PACT vs  FATE Esports BO1 transmisja
19:30 Arcane Wave vs  UtilitySquad BO1  
20:00 PGE Turów Zgorzelec vs  Accusata BO1
20:45 Wisła All in! vs Endpoint BO1
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dwa miesiące i po wszystkim. LUCAS1 już nie jest graczem Imperial

Jak jednym przymiotnikiem scharakteryzować przygodę Lucasa "LUCASA1" Telesa z Imperial Esports? Idealnym słowem w tym przypadku będzie "krótka". 25-la...