fot. Riot Games

Plotki potwierdzone. Nuguri nowym toplanerem FunPlus Phoenix

Od kilku tygodni azjatycka społeczność League of Legends żyje doniesieniami na temat przenosin Janga „Nuguriego” Ha-gwona do Chin. Toplaner potwierdził do zresztą w rozmowie z Ashley Kang, że w przyszłym sezonie będziemy go widywać w barwach chińskiego zespołu. Nie było jednak do tej pory żadnego potwierdzenia na temat tego, czyj trykot finalnie przywdzieje. Chociaż, analizując plotki i składy najmocniejszych ekip z Państwa Środka, wiele wskazywało na FunPlus Phoenix. Dzisiaj zostało to potwierdzone, wszak dosłownie przed chwilą organizacja ogłosiła zakontraktowanie Koreańczyka.

Nuguri zdobył w tym sezonie prawie wszystko, co był do zdobycia. Przez pierwszą połowę roku DAMWON Gaming dopiero nabierało rozpędu, dlatego też nie udało mu się sięgnąć po puchar wiosennej rundy League of Legends Champions Korea. Jang i koledzy zatriumfowali dopiero podczas lata, kiedy to zdominowali lokalną scenę i sięgnęli po pierwsze mistrzostwo w historii organizacji. Jadąc na Worlds 2020, wielu ekspertów i fanów uważało DAMWON za faworytów i to niebezpodstawnie. Koreański zespół faktycznie prezentował się najlepiej i w Szanghaju dał tego świadectwo, zdobywając Puchar Przywoływacza.

Po triumfie na Mistrzostwach Świata przed włodarzami DWG stało jedno ważne zadanie, a konkretniej przedłużyć kontrakty ze zwycięskim składem. To się nie do końca udało. Niebiesko-białe barwy wciąż będzie reprezentować Cho „BeryL” Geon-hee. Jednakże z formacją pożegnał się główny element dotychczasowego sztabu trenerskiego, a dzisiaj zostało potwierdzone, że również Nuguri. Toplaner niewątpliwie był jedną z gwiazd DAMWON w minionym sezonie, chociaż po tak dominującej końcówce roku, można to powiedzieć o każdym zawodniku z podstawowej piątki.

CZYTAJ TEŻ:
Mistrz świata zmienia region! Nuguri w 2021 roku będzie rywalizował w Chinach

Sam 2020 rok nie należał jednak do udanych w wykonaniu FunPlus Phoenix. Mistrzowie świata z 2019 roku na pewno mieli w planach obronę tytułu, jednak na chęciach się skończyło. Kim „Doinb” Tae-sang i spółka nie zdołali nawet zakwalifikować się na tegoroczną edycję Worlds. Mierne rezultaty oznaczają w roszady i nie inaczej było w wypadku Feniksów. Usunęły one obu dotychczasowych toplanerów, Kima „GimGoona” Han-saema i Kima „Khana” Dong-ha. Z dodatkiem Nuguriego organizacja z pewnością będzie mierzyła w powrót na najważniejszy turniej w kalendarzu LoL-a.

Tak prezentuje się obecnie skład FunPlus Phoenix:

Misfits Jang „Nuguri” Ha-gwon
Gao „Tian” Tian-Liang
Kim „Doinb” Tae-sang
Lin „Lwx” Wei-Xiang
Liu „Crisp” Qing-Song

Śledź transfery na scenie League of Legends:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wietnamska gwiazda zostaje na dłużej w Suning. SofM z nowym kontraktem

Kończący się powoli 2020 rok był niezwykle udany dla Suning, tego nie sposób ukryć. Zespół co prawda nie sięgnął po żadne trofeum League of Legends Pr...