STS
fot. AGO ROGUE

Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Najlepsze akcje szóstego tygodnia Ultraligi

Wydaje się, że dopiero co startował pierwszy tydzień piątego sezonu Alior Bank Ultraligi, a przed nami już ostatnia runda zmagań. Dziś wieczorem zostaną rozegrane jedne z ostatnich meczów w ramach fazy zasadniczej tej edycji mistrzostw Polski w League of Legends. Nim tak się stanie, przypomnijmy sobie najpierw co działo się w poprzednim tygodniu. Przed Wami zestawienie najlepszych pięciu zagrań szóstej kolejki Ultraligi.

5. papatabachi i papa, smoku

Wojciech „papatabachi” Kruza i kradzież neutralnych obiektów na mapie – nazwijcie bardziej ikoniczny duet. Okej, nie jest to szczególnie trudne zadanie, ale fakt faktem dżungler Illuminar Gaming już wiele razy zapisał się w pamięci swoimi brawurowymi kradzieżami. W szóstym tygodniu Ultraligi do liczby zdobytych w ten sposób bestii dopisał kolejną. Niezmiernie ważną, bo w meczu z devils.one papatabachi wykradł wrogom smoka, który byłby czwartym na koncie Diabłów, co oznaczałoby Duszę. I wcale nie musiał do tego wchodzić w wir walki – zamiast tego użył umiejętności ostatecznej swojego Gravesa z bezpiecznej pozycji, co w połączeniu z nie najlepiej wymierzonym smitem od wrogiego dżunglera zapewniła Infernala Illuminar.

4. Nie lecimy w kulki – zamiast tego kulka na czoło

Czwarte miejsce dla AGO ROGUE, a w szczególności dla Chresa „Chresa” Sencuxa. Midlaner aktualnego wicemistrza Polski znalazł idealną okazję, aby użyć Fali Uderzeniowej swojej Orianny, która ściągnęła w jedno miejsce aż czterech oponentów. Swoje trzy grosze dołożył już wcześniej również Damian „Lucker” Konefał grający Miss Fortune i w efekcie dwóch graczy 7more7 Pompa Teamu zostało w mgnieniu oka wymazanych z mapy, a pozostała dwójka złapana przez Chresa padła chwilę później. Podobnie zresztą jak Marcin „Warszi” Surała, który choć nie znalazł się w zasięgu Orianny, to nim samodzielnie zajął się Jakub „Sinmivak” Rucki.

3. Grzybek trudny do usunięcia

Na najniższym stopniu podium, podobnie zresztą jak tydzień temu, Jakub „Grzybek” Jagiełka. W poprzednim zestawieniu toplaner Komil & Friends zdołał jakimś cudem wyjść cało z opresji, tym razem natomiast sam zmusił rywali do ratowania czym prędzej swojej skóry. Początkowo wcale się na to nie zanosiło, bo wejście samemu w czwórkę rywali nie wydaje się najrozsądniejszym pomysłem, ale ku zaskoczeniu zarówno komentatorów, jak i pewnie samych graczy Illuminar, Grzybek samodzielnie rozprawił się z aż trójką rywali, nim to został wysłany ekspresem do fontanny.

1. Laserkiem po oczach

Drugie miejsce tym razem dla… nikogo – zamiast tego dwie akcje z wirtualnym złotem. Pierwszą z nich wykonał Jakub „Kralzer” Tylman w 23. minucie meczu z K1CK. Inicjacja zespołu Łukasza „Puki Style’a” Zygmunciaka wyglądała obiecująco, bo podopieczni portugalskiej organizacji natychmiast pozbawili życia wrogiego toplanera, ale dosłownie chwilkę później sytuacja już nie wyglądała tak różowo. Kralzer unieruchomił trzech wrogów, którzy natychmiast musieli salwować się ucieczką, ale znajdując się w prostej linii dalej byli łakomym kąskiem dla midlanera devils.one. Ten poszedł za ciosem i dopisał dwie kolejne eliminacje na konto, przyczyniając się do ostatecznego zwycięstwa Diabłów w tym meczu.

1. I po co wam to było?

Ex aequo na pierwszym miejscu kolejne w tym rankingu zagranie AGO ROGUE. Ponownie z udziałem Chresa i Sinmivaka, ale tym razem w meczu z Gentlemen’s Gaming. W 16. minucie tego spotkania Dżentelmeni podjęli walkę na bocie, która zapowiadała się dla nich całkiem nieźle, bo wyłączyli z gry zarówno przeciwnego dżunglera, jak i wspierającego. Na więcej jednak AGO ROGUE już nie pozwoliło – najpierw rachunki wyrównał osaczony przez rywali Sinmivak i choć ten znajdował się już na skrawkach zdrowia, to w samą porę z pomocą przyszedł mu Chres. Midlaner wszedł swoim Azirem na tyły wroga i uratował swojego kompana z opresji, a do tego we trójkę razem z Luckerem poskromili również dwóch kolejnych zawodników.


Siódma, ostatnia kolejka fazy zasadniczej Ultraligi rozpocznie się już dziś o 17:30 meczem 7more7 Pompa Team z Teamem ESCA Gaming. Transmisja standardowo rozpocznie się pół godziny wcześniej, czyli już o 17:00. Pełny harmonogram piątego sezonu Ultraligi oraz aktualną klasyfikację możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sześć drużyn, dwie przepustki. Kto zgarnie awans do ESL Mistrzostw Polski?

Anonymo Esports i HONORIS mogą już świętować – drużyny te wczoraj zapewniły sobie awans do ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021. Niemniej to jeszcze nie...