STS
fot. Izako Boars

Izako Boars dwa kroki od ESEA Premier. Dziś Dziki mogą awansować do finału Advanced

Izako Boars w przeszłości mieli już okazję występować na drugim poziomie rozgrywkowym, spędzając tam w sumie dwa sezony. Potem polski skład jednak spadł niżej i teraz robi wszystko, by po blisko dwuletniej przerwie ponownie znaleźć się na zapleczu ESL Pro League.

I jak na razie starania te dają wymierne efekty, bo popularne Dziki bardzo dobrze prezentują się w bieżącym sezonie ESEA Advanced. Trzecie miejsce w fazie zasadniczej, komplet zwycięstw w play-offach – apetyty zdecydowanie urosły i chociaż już teraz IB może być pewne gry w barażach o awans, to trudno powiedzieć, by miało się tym zadowolić. Celem jest wywalczenie bezpośredniej promocji do dywizji Premier, ale do tego potrzebne są jeszcze dwa zwycięstwa. Okazją do pierwszego z nich będzie środowa potyczka z SINNERS Esports, z którym podopieczni Bartosza „Hypera” Wolnego stoczyli w poprzednim etapie ligi naprawdę zacięty bój, przegrany dopiero przy wyniku 14:16. Teraz ewentualna porażka oznaczać będzie spadek do drabinki przegranych, ale to ostateczność, bo dziś Dziki Izaka celują tylko w wygraną, która nie będzie jednak łatwa do osiągnięcia.

CZYTAJ TEŻ:
Snow Sweet Snow już bez Polaków. Wisła przegrywa z Fnatic w ćwierćfinale

To jednak tylko jedno z wielu zaplanowanych na 7 kwietnia spotkań. Dzień zainauguruje bowiem Anonymo Esports, które od pewnego czasu ma wyraźne problemy z ustabilizowaniem swojej formy. Być może okazją, by nieco ją podszlifować będzie ruszająca faza grupowa European Development Championship Season 3, z którą przygodę Paweł „innocent” Mocek i spółka zaczną od meczu z Trident Clanem. I jeżeli wygrają, to godzinę później powalczą o awans z pierwszego miejsca z 100PingGods lub też Endpoint CeX. W międzyczasie czekają nas też potyczki w ramach 2. kolejki dywizji mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej – Wisła All iN! Games Kraków oraz MAD DOG’S PACT ruszą po drugie zwycięstwa, a przeszkodzić im w tym spróbują odpowiednio HONORIS i Pompa Team.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

7 kwietnia
13:00 Anonymo Esports vs Trident Clan BO1 transmisja
14:00 mecz wygranych grupy A (Anonymo) BO3 transmisja
18:00 HONORIS vs Wisła All iN! BO3 transmisja
20:00 Izako Boars vs SINNERS Esports BO3 transmisja
21:00 MAD DOG’S PACT vs Pompa Team BO3 transmisja
Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nieoficjalnie: flameZ na celowniku OG *

Kwestia piątego zawodnika dywizji CS:GO w OG nie jest jeszcze zamknięta. Według ustaleń Weszło Esport formacja obrała za cel Michała "MICHA" Müllera,...