STS
magisk astralis cs:go
fot. ESL/Helena Kristiansson

Słabiutkie Astralis i waleczne Nindże. Znamy półfinalistów ESL Pro League

Ćwierćfinały ESL Pro League Season 13 rozstrzygnięte! Dzisiejsze mecze sprawiły, że znamy już wszystkie cztery drużyny CS:GO, które zagrają w sobotnich półfinałach. Pewne jest, że na tym etapie nie zobaczymy Astralis, które dziś musiało uznać wyższość FURII Esports.

Trzymapowy thriller

Piątkową rywalizację zainaugurowali zawodnicy Complexity Gaming i Ninjas in Pyjamas, którzy zafundowali nam widowisko z prawdziwego zdarzenia. Zaczęło się od Mirage’a, na którym potrzebna była dogrywka. W tej lepsi okazali się gracze CS:GO amerykańskiej organizacji. Po pierwszej połowie Overpassa wydawało się zresztą, że Valentin „poizon” Vasilev i jego koledzy zakończą to starcie bez straty mapy, ale Szwedzi w fenomenalnym stylu powrócili do gry, doprowadzając do potyczki na Infereno. Tam NiP mieli wszystko pod kontrolą i wygrali 16:9, zapewniając sobie miejsce w półfinale ESL Pro League.


Wszystko o ESL Pro League:


Astralis wyeliminowane z ESL Pro League

13. sezon ESL Pro League będzie kolejnym turniejem w 2021, który nie zakończy się dla Astralis pomyślnie. Duńska drużyna CS:GO ponownie bowiem zakończy zawody poza strefą medalową. Tym razem oprawcą formacji Nicolaia „dev1ce’a” Reedtza byli zawodnicy FURII. W większości brazylijski skład nie miał problemów z rywalami ani na pierwszej, ani także na drugiej mapie. Najpierw ograł Astralis 16:10 na Vertigo, a następnie dosłownie rozgniótł zespół z Danii 16:2 na Trainie.

Wyniki ćwierćfinałów ESL Pro League Season 13:

9 kwietnia

Round of 6

15:30 Complexity Gaming 1:2 Ninjas in Pyjamas Mirage 19:17
Overpass 14:16
Inferno 9:16
19:00 FURIA Esports 2:0 Astralis Vertigo 16:10
Train 16:2

Kto zagra w półfinałach ESL Pro League?

W sobotę będziemy zatem świadkami półfinałów CS-owej ligi mistrzów. O 15:30 naprzeciw siebie staną Heroic i FURIA Esports, a o 19:30 triumfatorzy Intel Extreme Masters Katowice 2021 z Gambit Esports zmierzą się z Ninjas in Pyjamas. Finał ESL Pro League Season 13 zaplanowano na niedzielę o 15:30.

Szczegółowe informacje o rozgrywkach znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Flashpoint powraca jako europejskie kwalifikacje do Majora CS:GO

Pierwsze dwa sezony Flashpointa nie okazały się takim sukcesem, jak niektórzy oczekiwali, ale mimo to międzynarodowe zawody CS:GO powracają. Jednak w...