STS
fot. x-kom AGO

Ruszają play-offy ESEA Premier, trzy polskie ekipy zaczynają walkę o ESL Pro League

Od zakończenia fazy grupowej ESEA Premier Season 36 minął już blisko miesiąc. Dużo czasu, przyszła więc pora, by powrócić do rywalizacji i ostatecznie rozstrzygnąć, kto zdobędzie upragniony awans do ESL Pro League. A szansę na to mają aż trzy rodzime formacje CS:GO. To już czas, to już pora… Anonymo w ESL Pro League? Wśród nich […]

Od zakończenia fazy grupowej ESEA Premier Season 36 minął już blisko miesiąc. Dużo czasu, przyszła więc pora, by powrócić do rywalizacji i ostatecznie rozstrzygnąć, kto zdobędzie upragniony awans do ESL Pro League. A szansę na to mają aż trzy rodzime formacje CS:GO.

To już czas, to już pora… Anonymo w ESL Pro League?

Wśród nich znajdziemy m.in. liderów ESL Mistrzostw Polski z Anonymo Esports. Podopieczni Adriana „imd” Piepera w minionych tygodniach radzili sobie ze zmiennym szczęściem, ale mimo to nadal pozostają największą polską nadzieją na włączenie się do gry o bilet w CS-owej elicie. Niemniej już na starcie play-offów Anonimowych czeka wyczerpujący pojedynek, w którego trakcie zmierzą się oni z drugą ekipą grupy A, czyli SAW. Skład z Półwyspu Iberyjskiego od dawna już głośno manifestuje swoje chęci wejścia do Pro Ligi i w minionym sezonie nawet się o to otarł. Można więc podejrzewać, że tym razem zrobi wszystko, by doprowadzić sprawę do szczęśliwego dla siebie końca, aczkolwiek warto wspomnieć, że nie ma on szczęścia do Polaków. Wszak Anonymo i SAW w tym roku mierzyły się już ze sobą dwukrotnie i w obu przypadkach to gracze znad Wisły byli górą.

CZYTAJ TEŻ:
MICHU dołączy do Evil Geniuses?

Na papierze x-kom AGO nie jest faworytem

Nieco inaczej wygląda to w przypadku x-komu AGO, którego rywalami będą byli gracze Winstrike Teamu. Popularne Jastrzębie z piątką z Europy Wschodniej rywalizowały już nieco ponad miesiąc temu i wówczas poległy wynikiem 0:2. Także i tym razem Karol „rallen” Rodowicz wraz z kolegami bynajmniej nie będą uchodzić za faworytów, aczkolwiek na ich korzyść może przemawiać zamieszanie, jakie od pewnego czasu panuje w obozie oponentów. Rozstanie z jedną organizacją, nieudane rozmowy z drugą – ten brak stabilizacji na pewno nie wpływa dobrze na psychikę zawodników.

Wymagający oponent Wisły All iN!

Takich problemów nie mają natomiast Wisła All iN! Games Kraków i Sprout, które tworzyć będą trzecią parę fazy pucharowej. Oba zespoły mają za to za sobą bogatą historię bezpośrednich starć, z których częściej z tarczą wychodzili jednak Niemcy. Niemniej wiele w tej materii zależeć będzie od indywidualności, takich jak Olek „hades” Miskieiwcz, który niejednokrotnie udowodnił już, że potrafi w pojedynkę wygrywać mecze dla Wisły.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

13 kwietnia
19:00 x-kom AGO vs ex-Winstrike BO3 transmisja
19:00 Anonymo Esports vs SAW BO3 transmisja
19:00 Wisła All iN! vs Sprout BO3 transmisja

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Izako Boars nowym liderem ESL Mistrzostw Polski? Taki scenariusz jest możliwy

Obecnie tabeli ESL Mistrzostw Polski w CS:GO przewodzi Anonymo Esports, ale stan ten wcale nie musi się zbyt długo utrzymać. Już dziś bowiem szansę na...