Czwartek to kolejny dzień, który w dużej mierze stać będzie pod znakiem spotkań CS:GO rozgrywanych w ramach rozgrywek ESEA. Tym razem jednak walka z udziałem Polaków toczyć się będzie nie tylko o awans do ESL Pro League, ale również i o uniknięcie degradacji do ESEA Advanced.

Polacy grają w ESEA

W walkę o utrzymanie zaangażowany jest bowiem MAD DOG'S PACT. Nie wiadomo jednak, jaki konkretnie los spotka podopiecznych Vincenta "VinSa" Jozefiaka, bo o tym przesądzi dopiero mecz z FATE Esports – jeżeli Polacy wygrają, to czekać ich będą baraże o pozostanie na poziomie Premier. W przypadku porażki kolejny sezon spędzą w dywizji Advanced. Ale to dopiero o 21:00, wcześniej zaś obejrzymy kolejną odsłonę rywalizacji w fazie pucharowej, gdzie następne pojedynki w drabince przegranych rozegrają x-kom AGO oraz Wisła All iN! Games Kraków. Przed Jastrzębiami starcie z naszymi zachodnimi sąsiadami, Sprout, podczas gdy Biała Gwiazda mierzyć się będzie z Nemigą Gaming.

CZYTAJ TEŻ:
Izako Boars z awansem do ESEA Premier! Polacy miażdżą rywali w finale Advanced

Kolejne mecze w PLE i innych rozgrywkach

A co jeszcze dziać się będzie w czwartek? Ano na przykład pierwszy mecz Anonymo Esports w REPUBLEAGUE – rywalem Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego i spółki będzie SINNERS Esports. Warto będzie też śledzić doniesienia z regionu Beneluksu, gdzie o 3 tysiące euro i mistrzowski tytuł wiosennego splitu Elite Series Season 1 powalczy Club Brugge eSports, czyli zespół Mateusza „matty'ego” Kołodziejczyka i Mateusza „n0tice'a” Wolniaka. Ponadto to właśnie dziś dokończona zostanie trzecia kolejka grupy mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej – czekające na pierwsze zwycięstwo HONORIS zagra z PGE Turowem Zgorzelec, zaś Illuminar Gaming podejmie czerwoną latarnię ligi, Pompa Team.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

15 kwietnia
14:00 Anonymo Esports vs SINNERS Esports BO1 transmisja
18:00 HONORIS vs PGE Turów Zgorzelec BO3 transmisja
19:00 x-kom AGO vs Sprout BO3
19:00 Wisła All iN! vs Nemiga Gaming BO3
19:00 Club Brugge eSports vs mCon esports BO5 transmisja
21:00 MAD DOG'S PACT vs FATE Esports BO3 transmisja
21:00 Pompa Team vs Illuminar Gaming BO3 transmisja