STS
fot. GG League/Maciej Kołek

Bratobójczy pojedynek na drodze do ESL Pro League: AGO podejmie Wisłę All iN!

Spośród czterech ekip CS:GO, które rywalizują w play-offach ESEA Premier o awans do ESL Pro League, aż dwie pochodzą z Polski. Ten stan nie utrzyma się jednak zbyt długo, bo już dziś jeden z rodzimych składów będzie musiał pożegnać się z marzeniami o grze w CS-owej elicie.

Polskie derby w drodze do ESL Pro League

Wszystko dlatego, że w trzeciej rundzie dolnej drabinki bezpośredni pojedynek stoczą x-kom AGO oraz Wisła All iN! Games Kraków. Jastrzębie mają za sobą zamknięte wynikiem 2:0 spotkanie ze Sprout, podczas gdy Biała Gwiazda musiała stoczyć trzymapowy pojedynek z Nemigą Gaming. Tak czy inaczej, obie drużyny znad Wisły w czwartek wygrały, awansując jednocześnie do czołowej czwórki 36. sezonu Premier. A kto dziś będzie górą? Gdybyśmy mieli sugerować się wynikiem poprzedniego starcia, to wyglądałoby na to, że AGO, bo właśnie Damian „Furlan” Kisłowski i spółka triumfowali w rozegranym pod koniec marca dwumeczu w ESL Mistrzostwach Polski. Fakty są jednak takie, że oba zespoły prezentują zbliżony do siebie poziom i tak naprawdę o zwycięstwie przesądzi dyspozycja dnia.

CZYTAJ TEŻ:
MICHU rozpoczyna kolejny etap w karierze. Polak zawodnikiem Evil Geniuses!

Gdzie jeszcze zagrają dziś Polacy?

Tuż przed weekendem w akcji zobaczymy również Tarczyński Protein Team, który potyczką z SINNERS Esports rozpocznie grupowe zmagania w ramach European Development Championship Season 3. Jeżeli TPT pokona skład z Czech, to o 14:00 zmierzy się z Budapest Five lub też Sangal Esports w walce o awans do play-offów z pierwszego miejsca. Potem do gry wejdzie ENCE. Zespół Pawła „dychy” Dychy zacznie bowiem rywalizację w ramach Elisa Invitational Spring 2021. Pierwszym oponentem ekipy Polaka będzie Young Ninjas, a następnie w spotkaniu wygranych lub przegranych podejmie ona Double Poney albo Tricked Esport. Dziś czeka nas także rozstrzygająca potyczka w polskiej grupie Spring Sweet Spring. O drugą przepustkę do kolejnej fazy powalczą między sobą HONORIS i M1 EDEN.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

16 kwietnia
12:00 Tarczyński Protein Team vs SINNERS Esports BO1 transmisja
14:00 mecz wygranych grupy D (TPT) BO3
14:00 ENCE vs Young Ninjas BO1 transmisja
15:00 HONORIS vs M1 EDEN BO3 transmisja
17:00 mecz wygranych grupy B (ENCE) BO1
19:00 x-kom AGO vs Wisła All iN! BO3 transmisja
19:00 mecz przegranych grupy B (ENCE) BO3
Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PACT przegrywa z FATE. Polacy spadają z ESEA Premier

Przygoda MAD DOG'S PACT z ESEA Premier dobiegła końca. Polska formacja CS:GO w czwartkowy wieczór musiała bowiem uznać wyższość FATE Esports i tym sam...