STS
fot. Izako Boars

Polacy walczą o życie w online’owych rozgrywkach

Fani polskiego Counter-Strike’a powinni zarezerwować sobie dziś sporo wolnego czasu. Od samego rana aż do wieczora rodzime składy rozgrywać będą bowiem mecze o punkty w różnych online’owych rozgrywkach, tocząc mniej lub bardziej istotne boje.

Izako Boars i PACT na skraju eliminacji

Już o 9:50 na serwerze zameldują się Izako Boars, którzy podczas spotkania z Copenhagen Flames będą walczyć o życie w LOOT.BET/CS Season 9 i bynajmniej nie wydają się faworytami. Trzeba wszak pamiętać, że popularne Dziki nadal muszą korzystać z pomocy zmiennika, którym prawdopodobnie znowu będzie Paweł „byali” Bieliński. Na krawędzi we wspomnianych zawodach znalazł się również MAD DOG’S PACT – podopieczni Vincenta „VinSa” Jozefiaka spróbują uniknąć eliminacji, ale aby to się udało, muszą pokonać Sangal Esports. Kilka godzin później o swojej przyszłości przesądzi też x-kom AGO, które w BLAST Rising nadal ma szansę na awans do play-offów z drugiego miejsca w grupie. Niemniej o tym, czy Jastrzębie je ostatecznie zajmą, przesądzi potyczka z Tricked Esport lub też akademią Astralis.

CZYTAJ TEŻ:
Od rozpaczy po euforię. Za co zapamiętamy Traina?

Trwa walka o utrzymanie w PLE

Co ciekawe, wspomniane już Copenhagen Flames czekają dziś w sumie dwa mecze z polskimi ekipami. Drugi będzie mieć miejsce o 17:00, gdy to Duńczycy podejmą Anonymo Esports w 4. rundzie fazy rozgrywanej w systemie szwajcarskim. A stawka będzie wysoka, bo przegrany odpadnie z gry. Dzień zakończymy natomiast dwoma starciami w gramach dywizji mistrzowskiej Polskiej Ligi Esportowej. Mająca szansę na podium Wisła All iN! Games Kraków zagra z walczącym o utrzymanie PGE Turowem Zgorzelec, z kolei znajdujące się tuż nad strefą spadkową AVEZ Esport zagra z Pompa Teamem. Co ciekawe, ten ostatni skład nadal czeka na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, bo dotychczas zgromadził on na swoim koncie aż pięć porażek z rzędu i jego szanse na pozostanie w najwyższym szczeblu PLE są już tylko iluzoryczne.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

6 maja
09:50 Izako Boars vs Copenhagen Flames BO3 transmisja
13:20 MAD DOG’S PACT vs Sangal Esports BO3 transmisja
15:00 x-kom AGO vs Astralis T/Tricked BO3 transmisja
17:00 Anonymo Esports vs Copenhagen Flames BO3 transmisja
18:00 AVEZ Esport vs Pompa Team BO3 transmisja
21:00 Wisła All iN! vs PGE Turów Zgorzelec BO3 transmisja
Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

forZe wygrywa Spring Sweet Spring i awansuje na przyszłorocznego lana

forZe to czwarty zespół CS:GO, który zapewnił sobie awans na przyszłoroczny turniej LAN Sweet LAN. Rosyjski skład uczynił to na drodze pierwszej odsło...