Jedne rozgrywki się kończą, inne dopiero się zaczęły, a jeszcze inne trwają już od dłuższego czasu. Generalnie jednak dzieje się, dzięki czemu praktycznie codziennie mamy okazję, by zobaczyć w akcji rodzime składy CS:GO. I nie inaczej będzie również dziś.

Anonymo i powtórka z rozrywki

Największe emocje budzić będzie jednak mecz, który formalnie już się odbył. Mowa tutaj oczywiście o pojedynku Anonymo Esports z Ninjas in Pyjamas, który w piątek zakończył się wygraną polskiej piątki 2:1. Potem jednak szwedzka organizacja wniosła skuteczny protest, a ten mimo licznych protestów ze strony członków społeczności sprawił, że spotkanie zostanie powtórzone. Chociaż nie w całości, a od wyniku 1:1, co oznacza, że tak naprawdę czeka nas potyczka BO1 na Mirage'u. Ta, miejmy nadzieję, pozwoli już bez żadnych kontrowersji wyłonić faktycznego zwycięzcę, który awansuje do 2. rundy górnej drabinki Flashpoint Season 3. Przegrany natomiast będzie kontynuować rywalizację w drabince dolnej.

CZYTAJ TEŻ:
Znaczące awanse Anonymo i Izako Boars w rankingu HLTV

Niemniej to dopiero o 21:00, kilka godzin wcześniej natomiast o drugie zwycięstwo w drugim etapie Spring Sweet Spring powalczą Izako Boars oraz Wisła All iN! Games Kraków. Popularne Dziki wczoraj rozprawiły się z GORILLAZ i teraz spróbują powtórzyć ten wyczyn z Teamem Fiend. Z kolei Biała Gwiazda, czyli pogromca, Ambush Esport, zmierzy się z Lyndby Vikings. Co znaczące, jeżeli polskie składy i dziś wygrają, to znajdą się już o krok od awansu do zawodów głównych. Kilka godzin później czekają nas też pojedynki w ramach ESEA Premier. Wspomniana już Wisła zagra z LDLC OL, a równolegle x-kom AGO rywalizować będzie z Endpoint CeX. Dla obu rodzimych formacji będą to dopiero pierwsze mecze w bieżącej edycji rozgrywek ESEA.

Ostatnie rozstrzygnięcia w dywizji profesjonalnej PLE

Przed nami też trzy ostatnie mecze dywizji profesjonalnej Polskiej Ligi Esportowej. To właśnie one przesądzą o końcowym kształcie tabeli, bo część drużyn nadal nie może być pewna swego losu. W takiej sytuacji jest np. nadal walczący o utrzymanie Dr Pepper Team, który stanie naprzeciwko jednego ze spadkowiczów, Moonday Games. W podobnej sytuacji jest PL123 – zespół ten musi poradzić sobie z przewodzącym stawce M1 EDEN, jeżeli chce być pewny pozostania w lidze. W tej sytuacji najmniejsze znaczenie będzie mieć starcie Teamu ESCA Gaming z Turbo Przygłupami, bo ta pierwsza ekipa na pewno zagra w play-offach, druga zaś nie ma już na to żadnych szans.

Przy okazji warto również wspomnieć o ruszającym dziś ESPORT NOW Cup. Turniej ten będzie dla polskich ekip przepustką do czwartej odsłony European Development Championship lub też ewentualnie jej zamkniętych eliminacji. Aczkolwiek do upragnionego awansu jeszcze daleka droga – najpierw czeka nas faza grupowa, którą zainaugurują los kogutos oraz jeden z laureatów otwartych zawodów eliminacyjnych, Last Rites Gaming. Kilka godzin później zmierzą się ze sobą też Pompa Team i PGE Turów, zaś dzień zwieńczy spotkanie o pierwsze miejsce w grupie A, w którym udział wezmą triumfatorzy dwóch wspomnianych wcześniej pojedynków.

Harmonogram dzisiejszych meczów Polaków w CS:GO:

18 maja
15:00 Wisła All iN! vs  Lyndby Vikings BO3 transmisja
15:00 Moonday Games vs  Dr Pepper Team BO3 transmisja
17:00 los kogutos vs  Last Rites Gaming BO1 transmisja
18:00 Pompa Team vs  PGE Turów Zgorzelec BO1 transmisja
18:00 Izako Boars vs  Team Fiend BO3 transmisja
18:00 Team ESCA Gaming vs  Turbo Przygłupy BO3 transmisja
19:00 los kogutos/Last Rites vs  Pompa/PGE Turów BO3 transmisja
19:00 x-kom AGO vs Endpoint CeX BO3 transmisja
19:00 Wisła All iN! vs LDLC OL BO3 transmisja
21:00 PL123 vs M1 EDEN BO3 transmisja
21:00 Anonymo Esports vs Ninjas in Pyjamas BO1 transmisja