STS
fot. Riot Games/Michał Konkol

Strategiczne Rogue kontra dynamiczne Vitality. Przed nami drugi dzień LEC

Już o 17:00 rozpocznie się ciąg dalszy rozgrywek w ramach letniego splitu League of Legends European Championship 2021. Drugi dzień zmagań zapewni nam sporą dawkę emocji. Przed nami m.in. pojedynki pomiędzy Teamem Vitality i Rogue oraz MAD Lions i Fnatic. CZYTAJ TEŻ: Polacy bezbłędni w LEC! Podsumowanie pierwszego dnia letniego splitu Zanim do nich dojdzie, […]

Już o 17:00 rozpocznie się ciąg dalszy rozgrywek w ramach letniego splitu League of Legends European Championship 2021. Drugi dzień zmagań zapewni nam sporą dawkę emocji. Przed nami m.in. pojedynki pomiędzy Teamem Vitality i Rogue oraz MAD Lions i Fnatic.

CZYTAJ TEŻ:
Polacy bezbłędni w LEC! Podsumowanie pierwszego dnia letniego splitu

Zanim do nich dojdzie, dzisiejsze mecze zainauguruje starcie EXCEL ESPORTS oraz Astralis. Ta druga ekipa wczorajszy dzień zakończyła ze zwycięstwem nad SK Gaming. Nie można jednak powiedzieć, że była to łatwa wygrana. Drużyna brytyjskiej organizacji podejmowała natomiast Rogue, które nie dało jej najmniejszych szans na wygraną. Teraz z pewnością będzie chciała zapewnić sobie pierwszy punkt w tabeli, a Astralis będzie dla niej jednym z łatwiejszych celów w tym splicie.

Starcie dwóch filozofii gry w meczu między Vitality i Rogue

Chwilę później SK Gaming podejmie Misfits Gaming. Ekipa Erika „Treatza” Wesséna powinna pluć sobie w brodę po wczorajszej porażce i zmotywować się do walki o swoją pierwszą wygraną. Problem polega tylko na tym, że Króliki zaprezentowały nam świetne League of Legends. Vincent „Vetheo” Berrié zgarnął w meczu z Fnatic dwa quadrakille i wyglądał niesamowicie na Akali. Jeśli SK naprawdę pragnie zapunktować, musi mieć oko na Francuza.

Trzecie spotkanie rozgrywać się będzie między Vitality oraz Rogue. Może to być bardzo zacięty mecz. Obie ekipy mają na koncie już po jednym zwycięstwie i wyglądają na naprawdę mocne. Styl, w jakim zdominowały swoich przeciwników, był jednak zupełnie różny. Łotrzyki postawiły na zdobywanie przewagi na liniach, podczas gdy Pszczoły ogrywały rywali w dynamicznych walkach. Będzie to więc starcie nie tylko mocnych zespołów, ale także dwóch odmiennych filozofii gry.

MAD Lions i Fnatic w poszukiwaniu pierwszego zwycięstwa

Następnie FC Schalke 04 Esports zmierzy się z G2 Esports. Marcin „Jankos” Jankowski i spółka mają za sobą zacięty mecz przeciwko MAD Lions. Pokonując mistrzów LEC udowodnili, że ponownie mogą walczyć o trofeum z najlepszymi w lidze. To stawia niemiecką organizację w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ wczoraj została zdominowana przez Vitality w bardzo jednostronnym starciu. Samuraje mogą być jeszcze trudniejszym przeciwnikiem i podopieczni Dylana Falco muszą dać z siebie wszystko, by móc się z nimi mierzyć.

Ostatni mecz tego dnia to pojedynek między MAD Lions oraz Fnatic. W piątek Gabriël „Bwipo” Rau pokazał już, że zmiana roli w jego przypadku może okazać się udanym eksperymentem. Pomimo bardzo dobrego spotkania Pomarańczowo-Czarni ulegli jednak Misfits Gaming, co z pewnością pozostawiło gorzki smak w ustach wszystkich fanów organizacji. Tym razem stoi przed nimi obrońca tytułu mistrza LEC, który również celuje w pierwsze zwycięstwo lata.

Harmonogram dzisiejszych meczów w ramach LEC:

12 czerwca
17:00 EXCEL ESPORTS vs Astralis BO1
18:00 SK Gaming vs Misfits Gaming BO1
19:00 Team Vitality vs Rogue BO1
20:00 FC Schalke 04 vs G2 Esports BO1
21:00 MAD Lions vs Fnatic BO1

Spotkania wraz z polskim komentarzem oglądać można na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz YouTube. Angielskojęzyczna transmisja będzie za to dostępna na kanale ligi, również na Twitchu oraz YouTube. Pełny harmonogram oraz transmisję z  LEC 2021 Summer Split możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Hity na sobotę. Dziś poznamy finalistów IEM Summer 2021

W grze o mistrzowski tytuł Intel Extreme Masters Summer 2021 pozostały już tylko cztery zespoły. Ale stan ten nie potrwa długo, bo dziś marzenia o koń...