STS
fot. Riot Games/Oshin Tudayan

Wyścig o play-offy LCS wkracza w decydujący etap. Komu uda się do nich zakwalifikować?

Powoli zbliża się koniec letniej edycji League of Legends Championship Series. Co prawda do jej zwieńczenia pozostały jeszcze trzy kolejki, aczkolwiek przy tegorocznym formacie, który łączy wyniki faz zasadniczych spring i summer splitu, już dziś możemy mówić o pewniakach na play-offy. Miejsce w nich zapewniło sobie już pięć ekip, a pozostała połowa stawki nadal o nie walczy. Bardzo możliwe, że niektóre zespoły zaklepią sobie miejsca w kolejnym etapie rozgrywek już w najbliższy weekend.

Wyścig o play-offy trwa

Jedną z takich drużyn może być Dignitas. Zaqueri „apgromoo” Black i spółka przy kilku wygranych i potknięciach formacji z dołu tabeli może już na dniach odetchnąć z ulgą. Chociaż o takie potknięcia może być niełatwo, bowiem zarówno FlyQuest, jak i Golden Guardians mogą zaliczyć poprzednią kolejkę do udanych. Wówczas ekipy te wygrały kolejno trzy i dwie gry. To było zapewne efektem zmian w składzie. W ostatnich dniach zdecydował się na nie również inny zespół z LCS – CLG. Czyżby to miało sprawić, że niegdyś czołowa organizacja w Ameryce Północnej odbije się od dna? Wydaje się to wciąż mało prawdopodobne, ale nadzieja umiera ostatnia.

CZYTAJ TEŻ:
CLG znalazło jeden prosty sposób, by zrazić do siebie wszystkich [ZOBACZ JAK]

Masa ciekawych meczów z udziałem czołówki LCS

Równie ciekawe będą pojedynki ekip z górnej części tabeli, bowiem toczą one bój o jak najlepsze rozstawienie w drabince play-offów. W ten weekend dojdzie między innymi do starcia trzeciego w klasyfikacji Teamu Liquid z liderem w postaci 100 Thieves. To nie koniec ekscytujących meczów, jako że Konie zmierzą się jeszcze na przykład z TSM-em. Patrząc na to, jaki ścisk panuje w czołowej piątce, warto śledzić te spotkania, bowiem mogą one doprowadzić do kolejnych przetasowań w tabeli.

Harmonogram siódmej kolejki LCS 2021 Summer:

Sobota, 16 lipca
00:00 Immortals vs Cloud9 BO1
01:00 FlyQuest vs tsm logo TSM BO1
02:00 Dignitas vs 100 Thieves BO1
03:00 Team Liquid vs CLG BO1
04:00 Golden Guardians vs Evil Geniuses BO1
23:00 CLG vs Cloud9 BO1
Niedziela, 17 lipca
00:00 Team Liquid vs 100 Thieves BO1
01:00 TSM tsm logo vs Immortals BO1
02:00 Dignitas vs Golden Guardians BO1
03:00 FlyQuest vs Evil Geniuses BO1
22:00 Immortals vs CLG BO1
23:00 TSM tsm logo vs Team Liquid BO1
Poniedziałek, 18 lipca
00:00 Dignitas vs Evil Geniuses BO1
01:00 FlyQuest vs 100 Thieves BO1
02:00 Golden Guardians vs Cloud9 BO1

Wszystkie spotkania LCS będziecie mogli obejrzeć na oficjalnych kanałach na Twitchu oraz w serwisie YouTube.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nowe wymagania sprzętowe League of Legends i Teamfight Tactics

Riot Games niespodziewanie zapowiedziało nowe minimalne i zalecane wymagania sprzętowe zarówno dla League of Legends, jak i dla Teamfight Tactics. W o...