Pod koniec września Patryk "paTiTek" Fabrowski został ofiarą przebudowy składu w Teamu Heretics, przez co finalnie stał się jedynie rezerwowym europejskiej formacji. Niedługo po tym rozpoczęły się spekulacje, iż być może 22-latek zdecyduje się na powrót do Counter-Strike'a: Global Offensive, jednak, według naszych informacji, Polak najprawdopodobniej pozostanie przy VALORANCIE.

paTiTek nie wróci do CS:GO

Na początku października polską społeczność strzelanek z pewnością zdziwił widok paTiTka grającego w CS:GO. Jak się okazało, nie było to jedynie granie dla zabicia wolnego czasu. Z wypowiedzi CEO Anonymo Esports Mateusza "Sówka" Kowalczyka możemy wywnioskować, iż Polak był testowany w ekipie Janusza "Snaxa" Pogorzelskiego, jednak finalnie nie przełożyło się to na żadne konkrety. 22-latek wziął również udział w kwalifikacjach do DreamHacka Open 47 w barwach Dolej Miodu, gdzie ostatecznie poległ przeciwko GamerLegion. Najprawdopodobniej dla byłego reprezentanta G2 Esports był to zaledwie krótki epizod, a sam zawodnik zamierza kontynuować swoją karierę w VALORANCIE.

Nieoficjalnie: Polak zasili szeregi OG

Kilka tygodni temu za pomocą swoich mediów społecznościowych OG oficjalnie zakomunikowało, iż ecyduje się na roszady w swojej dywizji VALORANTA. Pod koniec sierpnia z europejską formacją pożegnał się Nikita „trexx” Cherednichenko, a miesiąc później z zespołem rozstali się Harry „DPS” MacGill, Kevyn „TviQ” Lindström oraz Tomas „Destrian” Linikas. Ostatnim bastionem w OG pozostał Benjamin "uNKOE" Chevasson, wokół którego budowany jest nowy skład w najnowszym tytule od Riot Games.

Jak udało się ustalić redakcji Cybersport.pl, do OG najprawdopodobniej dołączą Patryk "paTiTek" Fabrowski, Jacob "pyth" Mourujärvi oraz Joey "fxy0" Schlosser, których testy rozpoczęły się już kilka tygodni temu. Polak po nieudanej kilkumiesięcznej przygodzie w Heretics wylądował na ławce rezerwowych w hiszpańskiej organizacji, jednak wiele wskazuje na to, że już niedługo ponownie ujrzymy 22-latka rywalizującego na serwerze. Nasz rodak w swoim oświadczeniu sprzed miesiąca napisał m.in., iż w następnej drużynie najchętniej pełniłby rolę duelisty, a wiele wskazuje na to, że w OG to właśnie paTiTek będzie główną siłą rażenia.

pyth ponownie w jednej ekipie z paTiTkiem?

Pod koniec czerwca G2 Esports oficjalnie oznajmiło, iż Jacob "pyth" Mourujärvi zostaje odsunięty od wyjściowego składu europejskiej drużyny, a jego miejsce zajmie 18-letni Cista "keloqz" Wassim. Od tego momentu Szwed nie znalazł nowego pracodawcy, jednak wiele wskazuje na to, iż to właśnie duńska organizacja będzie nowym domem dla pytha. Jak twierdzi Krystian "terp" Terpiński, 28-latek w międzyczasie przebywał na testach w Rix.GG Thunder, jednak finalnie brytyjska organizacja zdecydowała się na zakontraktowanie Laurenta „memseta” Werlya.

paTitek oraz pyth występowali razem w barwach G2 Esports przez niemal rok, a teraz, po kilkumiesięcznej przerwie, ponownie staną ramię w ramię w jednym zespole. Do byłych reprezentantów G2 ma dołączyć Joey "fxy0" Schlosser. Francuz poprzednio reprezentował barwy Tarren Mill, jednak od kwietnia pozostaje wolnym agentem. Na ten moment nie jest pewne, kto będzie ostatnim elementem układanki w OG, jednak oficjalnego stanowiska ze strony organizacji powinniśmy spodziewać się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Jeśli doniesienia okażą się prawdziwe, tak będzie prezentować się skład OG:

  • Patryk "paTiTek" Fabrowski
  • Benjamin "uNKOE" Chevasson
  • Jacob "pyth" Mourujärvi
  • Joey "fxy0" Schlosser