Jeszcze nie zdążyliśmy wręczyć medali (oraz pierścieni) mistrzom świata sezonu 2021 w League of Legends, a tymczasem dochodzą do nas kolejne wieści z rynku transferowego LoL-a. Wieści jak na razie nieoficjalne, aczkolwiek dość intrygujące. Dotyczą one bowiem jednego z reprezentantów Europy na Worlds 2021 – reprezentanta, który może nie doszedł najdalej, ale chyba wywołał największą burzę.


Śledź transfery na scenie League of Legends z Cybersport.pl:


Bwipo i Fnatic na rozstaju dróg?

Mowa oczywiście o Fnatic, które było stawiane w roli jednego z faworytów do wyjścia z grupy, ale zamiast tego musiało pogodzić się z ostatnim miejscem. Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom, do kolejnej edycji walki o mistrzostwo świata (wliczając w to jak najlepszy wynik w regionalnych rozgrywkach) czarno-pomarańczowi podejdą już w innym składzie. Jak informuje LEC Wooloo, z drużyną ma pożegnać się Gabriël "Bwipo" Rau, a w jego miejsce grać będzie sprowadzony z Misfits Gaming Iván "Razork" Martín Díaz. Według popularnego wśród entuzjastów europejskiego LoL-a użytkownika z Twittera kwestia transferu jest już w zasadzie klarowna – hiszpański dżungler już doszedł do porozumienia z Fnatic, natomiast Bwipo wciąż rozważa swoje opcje, ale grać dla Fnatic już nie będzie.

CZYTAJ TEŻ:
Smutny koniec sezonu dla Bwipo. „Popłakałem się. Wiedziałem, że jesteśmy skazani na porażkę”

Co ciekawe, kontrakty obu leśników wygaszają wraz z 15 listopada, co tylko uczyni potencjalny transfer łatwiejszym. Mimo wszystko jednak trudno będzie przywyknąć do oglądania tych graczy w nowych barwach. Szczególnie jeśli chodzi o Belga, który we Fnatic spędził cztery ostatnie lata i przez zdecydowaną większość tego okresu był jedną z najważniejszych osób w składzie. Rau wystąpił we wszystkich meczach głównej dywizji LoL-a Fnatic w latach 2019-2021, co czyni go jednym z weteranów organizacji. Razork natomiast w Misfits spędził dwa lata, a największym osiągnięciem było dopiero piąte miejsce w play-offach. Mimo to 21-latek również zapisał się w pamięci widzów LEC, zdobywając tytuł Rookie of the Split wiosną roku 2020.