Ostatni dni nie są szczególnie szczęśliwe dla fanów Rogue, przynajmniej jeśli chodzi o dywizję League of Legends tej organizacji. Wczoraj Łotrzyki oficjalnie pożegnały Kacpra "Inspireda" Słomę, a jeśli ktoś przestał już opłakiwać odejście polskiego dżunglera, niech lepiej nie chowa chusteczek. Dziś bowiem z drużyną rozstał się jej dotychczasowy botlaner – Steven "Hans sama" Liv.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Hans sama oficjalnie w Liquid!

Mało tego, od razu poznaliśmy nową formację Francuza... aczkolwiek dla śledzących transferowe doniesienia ta nie powinna być szczególną niespodzianką. Od przyszłego sezonu Hans sama – podobnie zresztą jak Inspired – będzie walczył o mistrzostwo Ameryki Północnej, aczkolwiek w innym składzie. 22-latek dołączył bowiem do Teamu Liquid, gdzie będzie miał okazję grać między innymi u boku Gabriëla "Bwipo" Raua. Belg został oficjalnie zaprezentowany wczoraj jako nowy nabytek TL wkrótce po tym, jak dowiedzieliśmy się o jego odejściu z Fnatic.

CZYTAJ TEŻ:
Oficjalnie: Bwipo poza Fnatic!

Dwa lata bogate w sukcesy

W barwach Rogue Hans sama spędził ostatnie dwa lata, zastępując w listopadzie roku 2019 Pawła "Woolite'a" Pruskiego. Choć wiosenny split nie był szczególnie udany, to latem Łotrzyki pokazały pazur, zajmując pierwsze miejsce po fazie zasadniczej i zdobywając brązowy medal w play-offach. To zapewniło im pierwszy w historii organizacji występ na Worlds, aczkolwiek tam czekała ich eliminacja już w fazie grupowej. I choć po zmianie na topie i na pozycji wspierającego w sezonie 2022 udało się wykręcić jeszcze lepsze wyniki (wiosną tego roku Łotrzyki były o włos od mistrzostwa Europy), to występ na mistrzostwach świata raz jeszcze zakończył się przed play-offami. Być może w przypadku Rogue prawdziwe okaże się stwierdzenie "do trzech razy sztuka", ale jeśli uda się zakwalifikować do czołowej ósemki Worlds, to już bez pomocy Hans samy.

Kto następcą Francuza w Rogue?

I choć niewiadomych jeśli chodzi o transferowe zawirowania niby mniej, to wciąż tyle samo. A paradoksalnie może nawet więcej, szczególnie z perspektywy europejskich kibiców, którzy teraz zachodzą w głowę, jak oficjalnie będzie prezentował się nowy skład Rogue. Według ostatnich doniesień dotyczących Łotrzyków organizacja doszła do słownego porozumienia z Markosem „Compem” Stamkopoulosem, a wakat po Inspiredzie w dżungli miałby wypełnić Kim „Malrang” Geun-seong z DWG KIA. Od kiedy w sieci pojawiły się te plotki minęło jednak sporo czasu i nie wiadomo, jak sprawy mają się obecnie.

Niejasności są też w składzie Liquid na nadchodzący sezon LCS. Wiadomo już, że drużynę poprowadzą André Guilhoto oraz Jonas "Kold" Andersen, a w wyjściowym składzie oprócz Bwipo i Hansa samy pojawią się też Lucas "Santorin" Larsen i Jo "CoreJJ" Yong-in. Jedyną i jednocześnie największą niewiadomą (co prawda, skoro jedyna, to wiadomo, że największa, ale jej rozmiar w porównaniu z innymi był znany jeszcze przed jakimikolwiek oficjalnymi informacjami) jest środkowa aleja. Wciąż ważny kontrakt ma Nicolaj Jensen, aczkolwiek wcześniej mówiło się o angażu Sørena "Bjergsena" Bjerga z TSM-u, który zdecydował się wrócić do aktywnej gry.

Tak na chwilę obecną prezentuje się skład Liquid na sezon 2022 LCS:

Gabriël "Bwipo" Rau
Lucas "Santorin" Larsen
Steven "Hans sama" Liv
Jo "CoreJJ" Yong-in