Czterech graczy opuszcza EG a w tym Inspired

O tym, że Evil Geniuses mają zamiary rozstać się z czterema swoimi zawodnikami, informowaliśmy już w minioną sobotę. Wówczas były to natomiast jedynie doniesienia, które udało się ustalić popularnemu dziennikarzowi – Alejandro "anonimotumowi" Gomisowi. Dziś natomiast wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. W mediach społecznościowych EG zamieszczony został materiał wideo wraz z krótkim ogłoszeniem. Z zespołem oficjalnie żegnają się Kim "Ssumday" Chan-ho, Ian Victor "FBI" Huang, Philippe "Vulcan" Laflamme oraz Kacper "Inspired" Słoma. Oznacza to, że w drużynie pozostał wyłącznie midlaner – Joseph "jojopyun" Joon Pyun.

Dla Inspireda jest to koniec półtoraletniej przygody z organizacją, do której dołączył pod koniec 2021 roku. Wraz z zespołem zdołał raz triumfować w League of Legends Championship Series. Wystąpił również na poprzednich edycjach Mid-Season Invitational oraz Worlds. Miniony split natomiast był nieco gorszy w wykonaniu formacji, bowiem ta uplasowała się na czwartej lokacie. W ten sposób Słomę i jego kompanów ominął wyjazd na MSI.

Przyszłość 21-letniego leśnika nie jest jeszcze znana. Według informacji, do których dotarł hiszpański dziennikarz, może się okazać, że będzie to, przynajmniej na razie, koniec przygody za Oceanem. Inspired bowiem rozważa również oferty z LoL EMEA Championship.