FlyQuest lubuje się w polskich akcentach?

Parę dni po informacji o rzekomym dołączeniu Inspireda do FlyQuest Alejandro "anonimotum" Gomis z Sheep Esports przychodzi z kolejnym newsem. Ten również dla naszych rodaków może okazać się dość istotny. W buty Philippe'a "Vulcana" Laflamme'a ma bowiem wejść Busio – młody wspierający o polskim pochodzeniu. Cwalina dotychczas nie doczekał się większego rozgłosu na nadwiślańskim podwórku. Zawodnik urodził się w Stanach Zjednoczonych i nigdy nie miał styczności z polską sceną. Wraz z rozwojem kariery za oceanem świadomość o jego istnieniu zdaje się jednak poszerzać, a potencjalna współpraca ze Słomą może wpłynąć na to jeszcze bardziej.

Warto wspomnieć, że Busio w świecie profesjonalnych rozgrywek LoL-a wciąż jest względnym "świeżakiem". Podczas swojego debiutanckiego sezonu w 100 Thieves polsko-amerykański support uczył się jednak od największych legend LCS. Jego kompanami byli m.in. Yiliang "Doublelift" Peng, Søren "Bjergsen" Bjerg i Kim "Ssumday" Chan-ho. Pomimo kiepskich wyników drużynowych mógł on zatem wynieść z minionego roku sporo wiedzy i doświadczenia, które z dużym prawdopodobieństwem zaprocentują w nadchodzących miesiącach.

Inspired ze statusem rezydenta?

Brieuc "LEC Wooloo" Seeger podzielił się jeszcze jednym, zaskakującym ogłoszeniem. Okazuje się, że we FlyQuest ma zwolnić się jeden slot na potencjalnego importowanego zawodnika. Wszystko za sprawą tego, że Inspired rzekomo otrzymał zieloną kartę, która uprawnia do stałego zamieszkania i pracy na terenie Stanów Zjednoczonych. Według Wooloo przyznanie statusu amerykańskiego rezydenta zostało już zaakceptowane przez Riot Games. Biorąc pod uwagę dość krótki okres pobytu Polaka za oceanem, procedura ta okazała się niezwykle szybka.

Co oznacza to dla FLY w praktyce? Oprócz Słomy i Cwaliny do drużyny dołączyć mają Gabriël "Bwipo" Rau oraz Fahad "Massu" Abdulmalek. Jeśli wszystkie dotychczasowe plotki pokrywają się z rzeczywistością, to ostatnią niewiadomą w wyjściowej piątce jest midlaner. Organizacja może więc rozglądać się za brakującym ogniwem nieco dalej niż tylko na własnym podwórku.

Gdyby dotychczasowe plotki potwierdziły się, skład FlyQuest wyglądałby tak:

Gabriël "Bwipo" Rau
Kacper "Inspired" Słoma
Fahad "Massu" Abdulmalek
Alan "Busio" Cwalina