Heretics faworytami w pierwszym meczu LEC

Formacja z Marcinem "Jankosem" Jankowskim na czele jako jedna z sześciu ekip z LEC nie poczyniła zmian w wyjściowej piątce przed startem nowej edycji. Modyfikacje pojawiły się natomiast w sztabie szkoleniowym, w którym znaleźli się Víctor "Machuki" Machuca Segura oraz Ramón "Naruterador" Meseguer Fructuoso. Na początek nowej kampanii Heretycy podejmą GIANTX. GIANTX, które akurat zdecydowało się na kilka roszad. W ten sposób na górnej alejce zamiast Andreia "Odoamne" Pascu występować teraz będzie Antonio "Th3Antonio" Espinosa Bejarano, a w dżungli zobaczymy Lee "Juhana" Ju-hana w miejsce Lee "Peacha" Min-gyu. Wydaje się mimo wszystko, że to całkiem przyzwoite zestawienie na rozgrzewkę dla TH.

Następnie czekają nas kolejne dwa pojedynki, w których jedna z drużyn troszkę pogotowała, a druga została w tej samej wersji. Mowa tutaj o pojedynkach SK Gaming z Rogue oraz Teamu Vitality z Teamem BDS. SK na letni split LEC wymieniło botlane. Dlatego też nie zobaczymy już Thomasa "Exakicka" Foucou oraz Madsa "Dossa" Schwartza, lecz Cho "Rahela" Min-seonga i Lee "Luona" Hyun-ho. Sprawdzimy, jak koreańska dolna alejka wpasuje się w szeregi niemieckiej organizacji. Jeśli chodzi natomiast o kolejną parę, to tutaj Pszczoły dokonały jednej zmiany. Zmiany, która szczególnie dotknęła polską widownię, gdyż ze swoim miejscem w składzie pożegnał się Kacper "Daglas" Dagiel. Jego pozycję przejął Linas "Lyncas" Nauncikas. BDS z kolei ciągle będzie występować w tej samej formie.

Fresskowy stanie w szranki z mistrzami

Ciekawie zapowiada się przedostatnia zaplanowana na dzisiaj potyczka. W niej MAD Lions KOI z Bartłomiejem "Fresskowym" Przewoźnikiem na czele zmierzy się z G2 Esports. Nietrudno raczej tutaj wskazać faworyta tej batalii i bynajmniej nie jest nim zespół naszego rodaka. Samuraje nie dość, że w LEC radzą sobie świetnie, to jeszcze niedawno pokazali, że liczą się wciąż na arenie międzynarodowej. O ewentualną niespodziankę będzie zatem naprawdę trudno.

Dzień rozgrywkowy zamknie bitwa między Karmine Corp a Fnatic. KC po fatalnych poprzednich splitach w końcu zdecydowało się na gruntowną przebudowę. W składzie ostał się jedynie botlane, a reszta pozycji została zmieniona. Tym samym na górze zobaczymy teraz Kima "Cannę" Chang-donga. Tak, tego samego, który wraz z T1 trzy lata temu docierał do półfinału Worldsów. W lesie występować będzie natomiast Can "Closer" Çelik, były dżungler 100 Thieves. A na środku zadebiutuje awansowany z akademii KCorp Vladimiros "Vladi" Kourtidis. Startu jednak łatwego mieć nie będzie. Wszak przyjdzie mu się zmierzyć z wicemistrzami LEC.

Harmonogram pierwszego dnia LEC 2024 Summer:

8 czerwca
17:00 Team Heretics vs GIANTX BO1
17:45 SK Gaming vs Rogue BO1
18:30 Team Vitality vs Team BDS BO1
19:15 MAD Lions KOI vs G2 Esports BO1
20:00 Karmine Corp vs Fnatic BO1

LEC 2024 Summer startuje już dziś! Mecze rozpoczną się jak zwykle o godzinie 17:00. Transmisja dostępna będzie w języku polskim na kanałach Polsat Games w telewizji, na Twitchu oraz w serwisie YouTube. Po więcej informacji na temat letniej edycji rozgrywek zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

LEC 2023