fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Illuminar wygrywa bez większych problemów. niQ i spółka wiceliderami Ultraligi

Illuminar Gaming po wczorajszej wygranej z PRIDE dziś zapisało na koncie kolejne zwycięstwo w Ultralidze. Ekipa Sebastiana „niQ” Robaka pokonała Diablo Chairs, dla którego jest to piąta porażka w tym sezonie.

Diablo Chairs 0:1 Illuminar Gaming
Unknown
Soraka
MeLoNiK
Sylas
CrAzY
Rek’Sai
Kikis
Jarvan IV
Fresskowy
Diana
Diana niQ
Sett
itzRenifer
Aphelios
Unforgiven
Miss Fortune
WillTheScout
Nautilus
Jesiz
Rakan

Choć na pierwszą krew musieliśmy się trochę naczekać, nie oznacza to, że na Summoner’s Rifcie panowała stagnacja. Podczas gdy na górnej alei lepiej radziło sobie Illuminar Gaming, a do tego drużyna ta zgarnęła pierwszego smoka, to na dolnej alei sytuacja była dość wyrównana. Co więcej, wynik zabójstw w dziesiątej minucie otworzył Bartłomiej „Fresskowy” Przewoźnik, eliminując z pomocą swojego dżunglera Mateusza „Kikisa” Szkudlarka na środkowej linii. Dzięki temu Diablo Chairs wyszło na prowadzenie w złocie, ale nie cieszyło się nim długo. W 13. minucie iHG wygrało bowiem pierwszy teamfight w rzece, a wkrótce po tym zabiło drugiego smoka.

CZYTAJ TEŻ:
devils.one nie daje szans AVEZ Esport! Diabły znowu triumfują w Ultralidze

Niewiele dało nawet zniszczenie pierwszej wieży w wykonaniu DCH – podopieczni Michała „Flasha” Kosickiego zaczęli się rozkręcać i szybko pozbyli się wszystkich zewnętrznych budowli oponentów. Jeszcze przed pojawieniem się Nashora na mapie Illuminar miało już w swoich sakiewkach łącznie o ponad pięć tysięcy złota więcej, a do tego zaledwie jeden smok dzielił ich od Duszy Piekielnego Smoka. Grające w defensywie Diablo Chairs nie miało większych możliwości odpowiedzi, a nawet gdy udało mu się wyłapać dwóch oponentów, to pozostali gracze iHG szybko zdobyli Barona. Z jego wzmocnieniem oraz zdobytą chwilę później Duszą Smoka natarcie było jeszcze łatwiejsze. Nim na zegarze pojawiło się pół godziny gry, padły wszystkie inhibitory DCH. Illuminar nie zamierzało już dłużej czekać i po nieudanej – oraz dość desperackiej – inicjacji ze strony rywali niQ i spółka dopełnili dzieła zniszczenia.

To było ostatnie spotkanie w ramach trzeciego tygodnia Ultraligi. Wyniki wszystkich dotychczas rozegranych meczów oraz aktualną klasyfikację grupową możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

devils.one nie daje szans AVEZ Esport! Diabły znowu triumfują w Ultralidze

Po niespodziewanym zwycięstwie nad K1ck eSports Club i wczorajszej porażce przeciwko piratesports, devils.one czekało dziś nieco łatwiejsze spotkanie....