fot. ESL/Adam Łakomy

Zażarta walka o play-offy Ultraligi trwa – żadna z drużyn wciąż nie utraciła szans na awans

Szósta kolejka Ultraligi dobiegła końca. Dziś odbyły się ostatnie mecze zaplanowane na ten tydzień i choć do końca fazy zasadniczej pozostała już tylko jedna runda, to wciąż pozostało kilka niewiadomych. Sytuacji nie rozjaśniły rezultaty środowych pojedynków, ale to nie znaczy, że brakowało emocji i kilku niespodzianek.

Największą bez dwóch zdań jest wygrana Diablo Chairs nad Illuminar Gaming. Dla zespołu Marcina „Unknowna” Kubickiego ta wygrana może okazać się na wagę złota, bo dzięki niej DCH awansowało w tabeli i to prosto na szóstą lokatę. Co prawda ma taki sam bilans wygranych co AVEZ Esport, ale ponieważ dwa razy okazało się lepsze w bezpośrednich starciach, ma przewagę w kontekście awansu do play-offów. iHG natomiast może jeszcze rzutem na taśmę pożegnać się z czwartą lokatą, zależnie od wyników jego i piratesports w ostatniej kolejce.

Diablo Chairs może cieszyć się z sukcesu i awansu w tabeli, ale ani w przypadku AVEZ, ani ostatniego na chwilę obecną PRIDE nie wszystko jeszcze stracone. Po raz pierwszy w historii Ultraligi (wyłączając sezon zerowy) przed startem ostatniego tygodnia żadna z formacji nie straciła jeszcze wszystkich szans na fazę pucharową. Rzecz jasna w praktyce Orły będą miały bardzo twardy orzech do zgryzienia (a w zasadzie rozdziobania), jeśli marzą o miejscu w czołowej szóstce – tym bardziej że przed nimi wciąż starcie z AGO ROGUE – ale nie takie cuda esportowy świat już widział.

A skoro już o AGO ROGUE wspomnieliśmy, to nie można przejść obojętnie wobec jego pierwszej porażki w tym sezonie. Tak jest, szansa akademii Rogue na perfekcyjny rezultat podczas rozgrywek ligowych została zaprzepaszczona przez K1ck eSports Club. Paweł „Woolite” Pruski i spółka w dalszym ciągu znajdują się na szczycie zestawienia, ale to może ulec jeszcze zmianie na rzecz właśnie zespołu Łukasza „Pukistyle’a” Zygmunciaka. Ponadto dzisiejsza wygrana K1ck niemal zagwarantowała mu miejsce w czołowej dwójce i tym samym małym finale. Od przypieczętowania sukcesu podopiecznych portugalskiej organizacji dzieli tylko jedna wygrana, a nawet jeśli nie uda jej się zdobyć, a do tego DV1 wygra oba pozostałe mecze, o wszystkim przesądzi dopiero dogrywka.

Wyniki dzisiejszych spotkań Ultraligi:

4 marca
17:30 AVEZ Esport 0:1 devils.one relacja
18:30 Diablo Chairs 1:0 Illuminar Gaming relacja
19:30 piratesports 1:0 PRIDE relacja
20:30 K1ck eSports Club 1:0 AGO ROGUE relacja

Tabela po szóstym tygodniu rozgrywek:

# Drużyna M W P % wygranych
1. AGO ROGUE 12 11 1 92%
2. K1ck eSports Club 12 10 2 83%
3. devils.one 12 8 4 67%
4. Illuminar Gaming 12 6 6 50%
5. piratesports 12 5 7 42%
6. Diablo Chairs 12 3 9 25%
7. AVEZ Esport 12 3 9 25%
8. PRIDE 12 2 10 17%
Legenda:
Awans do 2. rundy fazy pucharowej
Awans do ćwierćfinału fazy pucharowej
Brak awansu do fazy pucharowej

Podczas siódmej kolejki nie zabraknie więc emocji, ale na start ostatniej rundy zmagań będziemy musieli poczekać do najbliższego wtorku. Jako pierwsze podczas tygodnia wieńczącego fazę zasadniczą zmierzą się piratesports i K1ck, a następnie czeka nas starcie Diablo Chairs z PRIDE. Pełny harmonogram ostatniej kolejki, wszystkie dotychczasowe wyniki oraz więcej informacji dotyczących trzeciego sezonu Ultraligi znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Koniec serii AGO ROGUE! K1ck pokonuje lidera w meczu na szczycie Ultraligi

Lepszego zakończenia szóstego tygodnia Ultraligi chyba nie mogliśmy sobie wymarzyć. Starcie pomiędzy K1ck eSports Club a AGO ROGUE, czyli mecz  lidera...