Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 9-15 marca

W ostatnich dniach fani esportu nie mieli zbyt wielu powodów do radości, gdyż raz za razem otrzymywaliśmy informacje o odwołaniu lub zawieszeniu kolejnych rozgrywek. Poza tym, x-kom AGO podpisało kontrakt z nowym zawodnikiem, zakończyła się faza zasadnicza Ultraligi, a Counter-Strike pobił kolejny znaczący rekord. Oto najważniejsze i najciekawsze wydarzenia ubiegłego tygodnia.

oskarish dołącza do x-komu AGO

Włodarze x-komu AGO ściągnęli do siebie Oskara „oskarisha” Stenborowskiego, który ostatni miesiąc spędził na ławce Illuminar Gaming. Według plotek on i Maciej „f1ku” Miklas zajmą miejsce dwóch innych zawodników z podstawowego składu Jastrzębi.

Kiedy sześcioosobowy skład to za mało – oskarish dołącza do x-komu AGO!

Faza zasadnicza Ultraligi zakończona

Z wyników w ostatnich dniach rozgrywek Ultraligi szczególnie mogą się cieszyć dwie drużyny – AVEZ Esports oraz piratesports, które wywalczyły sobie miejsca w play-offach. W dużo gorszej sytuacji znaleźli się zawodnicy PRIDE i Diablo Chairs.

Burza przeminęła – znamy ostateczną klasyfikację fazy zasadniczej Ultraligi

Drużyna MICHA jedzie na amerykańskiego Minora

Michał „MICHU” Müller i jego koledzy wygrali we wtorek mecz z Yeah Gaming o awans na amerykańskiego Minora. Przedtem Team Envy przegrał wyłącznie z FURIĄ Esports, która jako pierwsza awansowała do kolejnego etapu walki o ESL One Rio.

Drużyna MICHA jedzie na amerykańskiego Minora CS:GO w Rio!

Ogromne zmiany w formacje ESL Pro League

W związku z epidemią koronawirusa, organizatorzy ESL Pro League zdecydowali się na niestandardowe kroki, aby ich zawody się odbyły. Rozgrywki zostały podzielone na dwa regiony – europejski i północnoamerykański, dzięki czemu większość drużyn uniknie podróżowania. Ponadto nie zobaczymy w tym sezonie lanowych finałów.

ESL Pro League z podziałem na regiony i bez światowych finałów!

Milion graczy w CS:GO

W ubiegłą sobotę po raz kolejny pobity został rekord liczby osób jednocześnie grających w Counter-Strike’a: Global Offensive. Pierwszy raz na serwerach gry znajdowało się więcej niż milion osób.

Magiczna bariera przekroczona – ponad milion graczy równocześnie w CS:GO!

T1 otwiera dywizję VALORANTA

Włodarze T1 podjęli decyzję o otwarciu nowej dywizji VALORANTA, czyli nowego FPS-a od Riot Games. W barwach organizacji wystąpi natomiast… Braxton „swag” Pierce, którego kariera mocno ucierpiała ze względu na aferę z iBUYPOWER.

T1 otwiera dywizję VALORANTA i zatrudnia… swaga

Odwołane i zawieszone turnieje

Ze względu na koronawirusa organizatorzy sporej liczby turniejów podjęli decyzję o ich zawieszeniu, odwołaniu lub przeniesieniu. Bardzo duże zmiany dotknęły kalendarz profesjonalnych rozgrywek League of Legends. Rozgrywki LEC zostały zawieszone do odwołania, po tym jak jeden pracownik został poddany kwarantannie. Tymczasowo nie zobaczymy również pojedynków podczas League of Legends Championship Series oraz NA Academy League, które spotkał podobny los. Riot podjął również decyzję o przeniesieniu Mid-Season Invitational z maja na lipiec, natomiast wszystkie turnieje z cyklu Rift Rivals w ogóle się nie odbędą.

Odwołane również zostały rozgrywki Overwatch League, które miały mieć miejsce w marcu i kwietniu. Z kolei ESL podjęło decyzję o przeniesieniu Majora w Dotę 2 na inny termin. Kolejnym odwołanym turniejem jest DreamHack Open Tours, który miał się odbyć na początku maja we Francji. Przedstawiciele Electronic Arts podążyli za resztą i ogłosili, że zawieszają wszystkie esportowe imprezy, w tym między innymi Apex Legends Global Series, EA SPORTS FIFA 20 Global Series oraz turnieje organizowane przez zewnętrzne podmioty na podstawie udzielonej licencji. Ultraliga przeniosła zaś część play-offów do internetu i wciąż ważą się losy wielkiego finału zaplanowanego na 1 kwietnia.


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Tego dnia... Virtus.pro triumfuje na katowickim Majorze!

W sporcie tradycyjnym często mamy legendarne drużyny, które z rozrzewnieniem wspominamy przez kolejne lata. W przypadku piłki nożnej na pewno są to sł...