STS
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 13-19 kwietnia

W minionym tygodniu zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem były play-offy League of Legends European Championships. Prócz tego Valve zafundowało fanom Counter-Strike’a kolejną dużą paczkę zmian, a sama gra po raz kolejny pobiła rekord popularności. W ostatnich dniach rozesłano też zaproszenia do zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski, podczas gdy firma Gabe’a Newella ogłosiła system kwalifikacji do nadchodzącego […]

W minionym tygodniu zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem były play-offy League of Legends European Championships. Prócz tego Valve zafundowało fanom Counter-Strike’a kolejną dużą paczkę zmian, a sama gra po raz kolejny pobiła rekord popularności. W ostatnich dniach rozesłano też zaproszenia do zamkniętych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski, podczas gdy firma Gabe’a Newella ogłosiła system kwalifikacji do nadchodzącego Majora. Oto najważniejsze zdarzenia, jakie miały miejsce na przestrzeni tygodnia.

G2 po raz trzeci z rzędu wygrywa LEC

Mimo że reprezentanci G2 Esports przed rozpoczęciem wielkiego finału byli uznawani za underdogów, zdołali pokonać Fnatic i tym samym wygrać wiosenny split League of Legends European Championship. Ekipa Marcina „Jankosa” Jankowskiego nie oddała rywalom ani jednej potyczki, a sam polski dżungler został mianowany najlepszym graczem rozgrywek.

Absolutna dominacja i zaskoczenie. G2 Esports mistrzem LEC po raz trzeci z rzędu!

CS:GO pobił rekord Doty 2

W ostatnim czasie Counter-Strike: Global Offensive ma się bardzo dobrze, a nowe aktualizacje pomagają w biciu kolejnych rekordów. W ubiegłym tygodniu strzelanka Valve pobiła najwyższą liczbę graczy innego tytułu studia Gabe’a Newella – Doty 2. W szczytowym momencie w CS-a grało aż 1 305 714 osób, co jest obecnie dla tej gry najwyższą wartością w historii.

CS:GO z nowym rekordem popularności! Gra przebiła wynik Doty 2

Zmiany na Vertigo i areny 1 vs 1 podczas rozgrzewki

Valve w ubiegły piątek udostępniło kolejną dużą aktualizację do Counter-Strike’a: Global Offensive. Twórcy gry wprowadzili w niej eksperymentalne wsparcie dla rozgrzewek na arenach 1 vs 1 na Trainie oraz Vertigo, które dostępne są tylko w trybie skrzydłowym. Dodano również siedem nowych zestawów muzycznych oraz wprowadzono modyfikacje na pięciu mapach, w tym znaczące na Vertigo.

Aktualizacja CS:GO – spore zmiany na Vertigo, areny 1vs1 w trybie Skrzydłowy

MAD Lions wygrywa Flashpointa

MAD Lions stanęło w szranki z MIBR w wielkim finale pierwszego sezonu Flashpointa. Brazylijczycy i Argentyńczyk nie wykorzystali szansy na podniesienie pierwszego pucharu od sierpnia 2018 i mimo triumfu na pierwszej mapie, pozwolili rywalom na wygranie dwóch pozostałych potyczek i zgarnięcie połowy miliona dolarów nagrody głównej.

Pół miliona dolarów dla Lwów! MAD Lions wygrywa w finale pierwszego sezonu Flashpointa

Rozesłano zaproszenia do zamkniętych kwalifikacji do ESL MP

Kilka godzin przed rozpoczęciem się pierwszych otwartych eliminacji do ESL Mistrzostw Polski poznaliśmy cztery drużyny CS:GO, które otrzymały miejsca w etapie zamkniętym.

Rozesłano zaproszenia do zamkniętych eliminacji do ESL MP, wystąpią m.in. Pompa i Izako Boars

Nowe zasady kwalifikacji do Majora

W związku z przeniesieniem ESL One Rio na listopad Valve udostępniło kolejne szczegóły dotyczące kwalifikacji na tę imprezę. Ostatecznie na imprezę awansują drużyny, które zgromadzą najwięcej punktów podczas łącznie czterech imprez – Majora w Berlinie, ESL One Road to Rio i dwóch innych turniejów, które będą mieć miejsce w późniejszym czasie.

Valve ogłosiło podział punktów podczas eliminacji do Majora CS:GO w Rio

Wisła All in! utrzymuje się w ESEA MDL

Wisła All in! Games Kraków nie podzieliła losu Illuminar, które nie przystąpiło do baraży i dzięki dobrym wynikom we wszystkich trzech meczach nadal będzie walczyć na drugim poziomie rozgrywkowym.

Plan wykonany – Wisła All in! zostaje w ESEA Mountain Dew League

Riot zapowiedział pierwszy globalny turniej TFT

Po niemal roku od premiery Teamfight Tactics Riot Games zapowiedziało pierwszy turniej. Weźmie w nim udział szesnastu zawodników wyłonionych w regionalnych eliminacjach. Poinformowano również, że łączna pula nagród imprezy wyniesie imponujące 200 tysięcy dolarów.

Riot zapowiedział pierwszy globalny turniej TFT. W puli 200 tysięcy dolarów

BMW ogłasza współpracę z pięcioma drużynami esportowymi

BMW ogłosiło rozpoczęcie lub poszerzenie współpracy z kolejnymi drużynami esportowymi. Na liście znajdziemy między innymi Cloud9, z którym niemiecki koncern motoryzacyjny działa już od ubiegłego roku.

BMW ogłasza współpracę z pięcioma organizacjami esportowymi

Izako Boars i AVEZ prezentują dywizje R6S

Wraz z ogłoszeniem szczegółów Polish Masters, nowe dywizje Rainbow Six: Siege zaczęły powstawać jak grzyby po deszczu. Tylko w ubiegłym tygodniu kontrakty podpisało najpierw AVEZ Esport, a później też Izako Boars.

Izako Boars z dywizją Rainbow Six: Siege


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pół miliona dolarów dla Lwów! MAD Lions wygrywa w finale pierwszego sezonu Flashpointa

MIBR miał wczoraj szansę przerwać trwającą od sierpnia 2018 roku pucharową posuchę. Miał, ale jej nie wykorzystał, bo podczas wielkiego finału Flashpo...