STS
fot. AGO ROGUE

7-0 i 0-7. Faza zasadnicza Ultraligi już na półmetku

Pamiętacie, gdy dopiero szykowaliśmy się do startu czwartego sezonu Alior Bank Ultraligi? Tak, my też pamiętamy, w końcu to było tak niedawno… Czas płynie jednak nieubłaganie i wraz z końcem czerwca dotarliśmy już do połowy fazy zasadniczej Mistrzostw Polski w League of Legends. Kto na półmetku walki o play-offy ma powody do zadowolenia, a w którym obozie panują minorowe nastroje?

Rzut oka na pierwsze miejsce w tabeli mówi właściwie wszystko. Prym w lidze nadal wiedzie AGO ROGUE, które w tej odsłonie zawodów nie zasmakowało jeszcze porażki. Ostatnią przeszkodą pokonaną przez obrońców mistrzowskiego tytułu był 7more7 Pompa Team, który dziś stanął przed szansą na dorównanie swoim kolegom po fachu. Byli reprezentanci devils.one nie zdołali jednak zagrozić ekipie Pawła „Woolite’a” Pruskiego, choć utrzymali się na drugim stopniu pudła.

Na nim jest już nieco tłoczniej, bo do Pompy dołączył Komputronik H34T, który nic sobie nie zrobił z niedawnej roszady kadrowej. Dominik „Zamulek” Biela w debiucie pod nową banderą pomógł swoim kompanom pokonać K1ck Neosurf, które – trzeba to powiedzieć – w tym sezonie na razie nie zachwyca, legitymując się obecnie bilansem 4-3. W identycznym położeniu znajduje się Illuminar Gaming, które dziś musiało się napocić w batalii z piratesports, ale ostatecznie zdołało powiększyć swój dorobek punktowy.

Piraci to jeden z trzech zespołów, które najprawdopodobniej do ostatniej potyczki będą walczyć o utrzymanie równoznaczne z awansem do play-offów. Dwie kolejne to Gentlemen’s Gaming oraz PRIDE, które we wtorek starły się w bezpośrednim boju. Po szarpanym pojedynku lepsi okazali się Dżentelmeni, którzy odłożyli tym samym przynajmniej o jeden dzień spełnienie marzeń Orłów o pierwszej wygranej w tym sezonie.

30 czerwca
17:30 AGO ROGUE 1:0 7more7 Pompa Team relacja
18:30 PRIDE 0:1 Gentlemen’s Gaming relacja
19:30 K1ck Neosurf 0:1 Komputronik H34T relacja
20:30 Illuminar Gaming 1:0 piratesports relacja

Tak obecnie wygląda układ tabeli:

# Drużyna M W P % wygranych
1. AGO ROGUE 7 7 0 100%
2. 7more7 Pompa Team 7 5 2 71%
2. Komputronik H34T 7 5 2 71%
4. K1ck Neosurf 7 4 3 57%
4. Illuminar Gaming 7 4 3 57%
6. Gentlemen’s Gaming 7 2 5 29%
7. piratesports 7 1 6 14%
8. PRIDE 7 0 7 0%
Legenda:
 Awans do 2. rundy fazy pucharowej
 Awans do ćwierćfinału fazy pucharowej
 Brak awansu do fazy pucharowej

Kolejne spotkania już w środę – najciekawiej bez wątpienia zapowiada się ikoniczna już rywalizacja 7more7 Pompa Teamu z Illuminar Gaming. Transmisja na kanałach Polsat Games w telewizji oraz internecie na Twitchu i YouTube rozpocznie się o godzinie 17:00, natomiast pierwszy mecz wystartuje pół godziny później. Po więcej informacji dotyczących Mistrzostw Polski w League of Legends zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Piraci gorsi od Illuminar Gaming na koniec wtorku z Ultraligą

Pewne siebie w mediach społecznościowych piratesports znowu nie może odnaleźć się na Summoner's Rifcie. Drużyna Dawida "sheru" Wojewody przegrała swoj...